ویزای انگلیس

ویزای توریستی انگلیس
اگر به دنبال اخذ ویزای توریستی انگلیس هستید، با جدیدترین اطلاعات اپلای ویزای انگلیس در تهران، با پیشرو مهاجر سعادت همراه شوید.
 

شاید دانستن این موضوع برای شما جذاب باشد که با داشتن ویزای توریستی انگلیس اجازه ورود به انگلستان ، اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی را خواهید داشت.

ویزای انگلیس مجوزی قدرتمند است که براساس هدف از سفر، به چند نوع متفاوت تقسیم می‌شود و به پاسپورت دارنده ویزای انگلیس، اعتبار و سابقه سفر قابل توجهی می‌دهد.

بنابر جدیدترین آمار شاخص رفاه کشورها در دنیا، کشور انگلستان دارای مجموع رنکینگ سیزدهم بوده و از سال 2011 در این رتبه باقی مانده است. این کشور در فاکتورهایی نظیر فضای سرمایه‌گذاری ، کیفیت اقتصادی ، زیرساخت‌ها و دسترسی به بازار کار جهانی بسیار قدرتمند بوده و در بخش‌های دیگری مثل حوزه سلامت و محیط زیست کمی ضعیف ظاهر شده است.

اما در مجموع جزو مقاصد برتر در دنیا محسوب شده و هر ساله افراد زیادی را ترغیب می‌کند تا ویزای توریستی انگلیس را دریافت کنند.

ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس یکی از محبوب‌ترین انواع ویزای این کشور محسوب می‌شود. ویزایی که در اصل برای گشت و گذار، دیدار اقوام و دوستان و سفر کوتاه مدت به بریتانیا طراحی شده است.

نکته مهم در خصوص اخذ ویزای توریستی انگلیس این است که طی پروسه‌ی درخواست ویزای انگلیس ، متقاضی بتواند برنامه و هدف از سفر خود را به طور کامل و روشن برای افسر مهاجرت شرح دهد. به طور معمول ویزای توریستی انگلستان با حداکثر اعتبار شش ماهه و به صورت چندبار ورود صادر می‌شود.

شما این امکان را دارید تا از 3 ماه قبل از برنامه سفر برای ویزای توریستی انگلیس در تهران اقدام کنید؛ در صورتی که به طور پیوسته در رفت و آمد با کشور انگلستان و ایران هستید، می‌توانید برای نوع بلندمدت ویزای توریستی انگلستان نیز درخواست دهید.

اخذ ویزای انگلیس در تهران

از سال 2013 تاکنون، سفارت انگلستان سختگیری‌های زیادی را در خصوص صدور ویزای انگلیس برای اتباع ایرانی اعمال کرده است. این سخت‌گیری‌ها طبعاً شرایط دریافت ویزای انگلیس را بیش از پیش پیچیده کرده و متقاضیان را در پیچ و خم وقت سفارت انگلیس و ارائه مدارک قرار داده است.

شرایط دریافت ویزای انگلیس به شرح زیر است:

 • سند ملکی و مدارک شغلی قوی نقش بسیار مهمی در موفقیت درخواست ویزا انگلیس خواهد داشت.
 • داشتن ویزاهای معتبری مانند ویزای کانادا، استرالیا، امریکا، شینگن و ژاپن در سوابق فرد، بسیار موثر است.
 • ارائه حداقل 300 میلیون تومان تمکن مالی در حساب کوتاه مدت
 • ترجیحاً ویزای ریجکتی از کشورهای دیگر نداشته باشد.

اگرچه مورد آخر جزو الزامات دریافت ویزای انگلیس نیست، اما فاکتوری است که مورد نظر افسر پرونده قرار خواهد گرفت.

مدارک لازم برای ویزای انگلیس

به طور کلی مدارکی که متقاضی جهت اخذ یکی از انواع ویزای انگلستان به سفارت ارائه می‌دهد، یکی از مهم‌ترین عوامل در موفقیت درخواست ویزای انگلیس است.

هرگونه مغایرت و تناقض در مدارک ارائه شده به سادگی می‌تواند موجب ریجکت ویزای توریستی انگلیس شده و تا چند سال مانع ورود فرد به این کشور شود.

 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت‌های قبلی و کپی از تمامی صفحات آن – حتماً یک تا دو صفحه‌ی کاملاً خالی داشته باشد
 • یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین درخواست ویزای توریستی انگلیس و یا سایر انواع ویزا
 • برگه تاییدیه وقت سفارت 
 • 2 قطعه عکس 3.5*4.5 متقاضی دریافت ویزا انگلیس
 • اصل و یا کپی دعوت‌نامه معتبر یا رزرو هتل در انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه متقاضی ویزای انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی کارت ملی
 • اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت
 • رزرو بلیط هواپیما به مقصد انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه مثل گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و این که آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر؟
 • سایر مدارک شغلی : جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …

مدارک لازم دعوت کننده برای ویزای انگلیس

 • مدارک میزبان در انگلستان – دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت‌کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره‌نامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق، گاز و …
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین سپرده‌های بانکی و …
 • اصل نامه تمکن مالی حساب شخصی و جاری به لاتین، سپرده‌های بانکی و …
 • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، و در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره‌نامه
 • ترجمه رسمی توسط دارالترجمه برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تایید امور خارجه نیست
 • تمامی مدارک باید در سایز A4 ارائه شوند
 • به مدارک نباید هیچ منگنه، گیره و یا سوزنی وصل باشد

وقت سفارت انگلیس

چنانچه خواهان دریافت یکی از انواع ویزا انگلیس از جمله ویزای توریستی انگلستان و یا تحصیلی باشید، باید یک وقت سفارت انگلیس از کارگزاری وی اف اس گلوبال واقع در میدان هروی تهران دریافت کنید.

در واقع، کنسولگری و سفارت انگلیس در تهران خدمات ویزا به شهروندان ایرانی ارائه نداده و تنها امور کنسولگری را به شهروندان انگلیسی ساکن در ایران ارائه می‌دهد؛ بر همین اساس، شما باید به وب‌سایت visa.vfsglobal مراجعه کرده و برای رزرو وقت سفارت انگلستان اقدام نمایید.

طبق جدیدترین اطلاعات ارائه شده در این وب‌سایت، روزهای کاری وی اف اس گلوبال تهران از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 صبح تا 16 بعد از ظهر است. شما این امکان را دارید تا تمامی امور ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری و عکس بیومتریک را در محل کارگزاری وی اف اس تهران انجام دهید.

البته شما این امکان را دارید تا امور مرتبط با اپلای ویزای توریستی انگلیس ، رزرو وقت سفارت و غیره را به شرکت پیشرو مهاجر سعادت سپرده و به طور تخصصی کارهای خود را پیگیری نمایید. 

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

بنابر اعلام وب سایت رسمی سفارت انگلیس، مدت زمان بررسی و صدور ویزای توریستی انگلیس حدود 6 هفته کاری به طول می‌انجامد اما به دلیل ترافیک بالای متقاضیان برای ارائه وقت سفارت انگلیس، ممکن است بین یک هفته تا ۱۰ روز به زمان فوق اضافه شود.

باید به این نکته توجه داشته باشید که نوع تابعیت و شهروندی متقاضی و البته نوع ویزا انگلیس تاثیر بسزایی در مدت زمان صدور ویزای انگلیس دارد و مدت زمان ارزیابی، بررسی و صدور ویزای انگلستان در حوزه‌های مختلف تحصیلی، کاری، خانوادگی و غیره به یک میزان نیست.

 به طور کلی می‌توان گفت در صورت کامل بودن مدارک متقاضی، مدت زمان احتمالی صدور ویزای انگلیس (بررسی مدارک در سفارت، انگشت نگاری و صدور ویزا) بین ۴۰ تا ۵۰ روز کاری خواهد بود.

مشاوره برای دریافت ویزای توریستی انگلیس

تماس با ما

همانطور که گفتیم، مشاوره تخصصی با کارشناس مجرب مهمترین قدم برای گرفتن ویزای انگلیس است، مخصوصا اگر از قبل تجربه دریافت این ویزا را نداشته باشید. یکی از موارد مهم در اخذ این ویزا، تعیین هدف و بررسی شرایط شماست. با مشاوره مطمئن، متوجه می‌شوید که آیا در حال حاضر شرایط دریافت ویزای انگلیس را دارید؟

نکته مثبت در مجموعه پیشرو مهاجر سعادت ، رایگان بودن مشاوره و تعیین شانس ویزا است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره و خدمات ویزای انگلیس و کسب اطلاعات بیشتر، از طریق شماره 02145421 با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ویزای انگلیس

بله. شما می توانید از طریق کشورهای ایران، امارات و ترکیه برای این کار اقدام کنید.

بله. بدون شک داشتن سابقه ریجکتی در تصمیم‌گیری افسر پرونده تاثیر منفی داشته و داشتن ویزاهای معتبر شانس شما را در موفقیت ویزا انگلیس بالا می برد.

بنابر حجم کاری سفارت از 21 تا بیش از 50 روز کاری زمان می برد.

ویزای دانش آموزی برای متقاضیان 4 تا 17 سال، ویزای دانشجویی برای متقاضیان بالای 17 سال و ویزای تحصیلی کوتاه مدت برای دوره های آموزشی کوتاه مدت در انگلیس مثل دوره زبان.

داشتن پیشنهاد شغلی، مدرک زبان، مقدار درآمد و تمکن مالی متقاضی دریافت ویزای موقت کار در انگلیس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا