چگونه از رد شدن ویزای کانادا جلوگیری کنیم؟

راهنمایی جلوگیری از ریجکت شدن ویزای کانادا
رد شدن درخواست ویزای کانادا

اگر می‌خواهید “ویزای کانادا” را دریافت کنید ، حتما از راه های جلوگیری از رد شدن درخواست ویزای کانادا یا همان ریجکتی ویزای توریستی کانادا آگاه باشید. حتی اگر به صحت و کامل‌بودن آن‌ها اطمینان دارید، بهتر است همه چیز را دوباره چک کنید تا از وجود هر گونه اشتباهی جلوگیری کنید.

همچنین، بررسی مجدد اسناد و فرم‌های درخواست ویزا توسط یکی از اعضای خانواده یا دوستان، می‌تواند به شما در پیشگیری از اشتباهات در مدارک کمک کند. به خاطر داشته باشید که شما با هزاران نفر دیگر درخواست ویزای کانادا را می‌دهید و باید با دقت و حرفه‌ای بودن، بهترین تاثیر را در برابر افسران مهاجرتی برای پذیرش درخواست خود داشته باشید.

در این مقاله به ویزای کانادا رفع ریجکتی ویزای کانادا و عوامل آن میپردازیم.(بسیاری از این عوامل با ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا میتواند یکی باشد!)

ﺑﺮای ﻣﺘﻘﺎﺿﯿﺎن درﯾﺎﻓﺖ وﯾﺰای ﮐﺎﻧﺎدا، ﺣﺘﻤﺄ ﺳﻮاﻻت زﯾﺎدی در راﺑﻄﻪ ﺑﺎ اخذ ویزای توریستی کانادا وﺟﻮد دارد. ﺑﺮای ﯾﺎﻓﺘﻦ ﭘﺎﺳﺦ ﺳﻮاﻻت ﺧﻮد اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ را حتما بخوانید!

اسناد پشتیبان منقضی شده

این یکی از خطاهای رایج است که می‌تواند به شما آسیب بزند. فقط به یاد داشته باشید که برخی اسناد مهم شما دارای تاریخ انقضای 6 ماه هستند.

البته، ممکن است برای شما که در حال رفتن از مراحل پیچیده مهاجرت هستید، این فرآیند خسته‌کننده باشد و احساس کنید که باید همه چیز را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پایان برسانید.اما، قبل از ارسال هر گونه درخواستی، لحظه‌ای وقت بگذارید تا از اعتبار و معتبر بودن تمامی اسنادتان مطمئن شوید.

به یاد داشته باشید که ارسال اسناد منقضی شده هنگام درخواست ویزای کانادا می‌تواند باعث تأخیر در فرآیند تصمیم‌گیری شود و در بدترین حالت، باعث رد شدن درخواست ویزای کانادا شما شود.

برای جلوگیری از این اتفاق، پیش از ارسال درخواست، بهتر است اسنادتان را چک کنید و یا حتی چند روز قبل از تاریخ ارسال، برخی از اسناد پشتیبان را آماده کنید.

اطلاعات نادرست یا جزئیات متناقض

وقتی درخواست مهاجرت به کانادا می‌فرستید، باید حتما اطلاعاتی که در اختیار دارید، دقیق و صادقانه باشد. چرا؟ چون سازمان مهاجرتی کانادا (IRCC) برای درک بهتر شخصیت شما، به اطلاعاتی که ارائه می‌کنید، نیاز دارد! اطلاعاتی که به آنها می‌دهید، نماینده تصویر شماست و اولین انطباق شما با مقامات مهاجرتی را شکل می‌دهد. 

به عنوان یک درخواست کننده، باید اطلاعاتی که درباره خودتان میدهید، با انسجام و صادقانه باشد. اگر افسر مسئول اختلافات، جزئیات ناقص یا اطلاعات متضاد رو متوجه شود، ممکن است درخواست ویزای کانادا شما را به طور کامل رد کند یا در بدترین حالت، امکان درخواست مجدد ویزای کانادا را برای شما محدود کند.

با توجه به قوانین کانادا، ممکن است برای حداقل 2 سال از ورود به این کشور محروم شوید. اما حتی در این شرایط هم، استثناها وجود دارند. اگر از ارائه برخی از اطلاعات مورد نیاز غافل شدید، ممکن است از شما بخواهند توضیح بدهید چرا این اطلاعات درخواستی را ارائه ندادید و چه زمانی در دسترس خواهید بود.

با این حال، امیدواریم که روی مهربانی و صبر افسر مسئول حساب ‌نکنید. اطمینان حاصل کنید که تمامی اطلاعاتی که ارائه دادید، نماینده دقیق و واقعی شماست و با این رویکرد، درخواست خودتان را ارسال کنید.

 

مشکلات ترجمه

بسیاری از مهاجران از کشورهایی به کانادا مهاجرت می‌کنند که زبان رسمی آن انگلیسی نیست. این به این معنی است که اسناد شخصی آن‌ها مانند شناسنامه، سند ازدواج و مدارک تحصیلی به زبان ملی آن کشور در دسترس هستند. با این حال، کانادا تنها مدارکی را که به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشند، قبول می‌کند.

 بنابراین، اگر شما هم در حال ارسال درخواست ویزای کانادا هستید، حتما باید تمامی اسناد خود را به یکی از زبان‌های رسمی کانادا ترجمه کنید. همچنین، باید یک اظهارنامه از یک مترجم معتبر را همراه با کپی تایید شده مدارک ارائه کنید. توجه داشته باشید که اگر ترجمه‌ها قابل فهم نباشند، باعث رد شدن درخواست ویزای کانادا شما میشود!

عدم اعلام هدف واقعی سفر

آیا می‌دانید درخواستی که بسیاری از کشورها در سراسر جهان از متقاضیان ویزا می‌گیرند، مربوط به هدف سفر شما به کانادا است؟ برای تفریح، کار یا برنامه‌ای برای اقامت و زندگی در آنجا هستید؟

 

اگر هدف خود را به‌طور واضح اعلام نکنید و مدارکی برای استدلال اقدامات خود ارائه ندهید، کارشناس ممکن است شما را دروغگو بداند و مشکوک شود که برنامه‌های غیرقانونی دارید.

 

این موضوع می‌تواند باعث رد درخواست ویزای شما شود! پس برای اطمینان از پذیرش درخواست خود، باید به‌خوبی و با اعتقاد صادقانه اثبات کنید که قصدتان همانطوری است که اعلام شده است. به یاد داشته باشید که در مورد مهاجرت به کانادا، صداقت بهترین راهنمای شماست.

نداشتن مدرکی از وضعیت شغلی

گاهی اوقات، متقاضیان نمی‌توانند مدرکی از وضعیت شغلی خود ارائه دهند که ممکن است باعث تأخیر در پردازش درخواست ویزا شود. اگرچه دارای صورتحساب بانکی عالی باشید، اما اگر هیچ مستندی برای تأیید شغل یا کسب و کار خود ارائه ندادید، ممکن است افسران مهاجرت شما را به چالش بکشانند.

 

برای جلوگیری از پرسش‌های بیشتر و شک و تردید درباره شما، باید منبع درآمد خود را به‌دقت نشان دهید.

ﺑﺮای ﻣﺘﻘﺎﺿﯿﺎن درﯾﺎﻓﺖ وﯾﺰای ﮐﺎﻧﺎدا، ﺣﺘﻤﺄ ﺳﻮاﻻت زﯾﺎدی در راﺑﻄﻪ ﺑﺎ اﻧﺠﺎم اﻧﮕﺸﺖ ﻧﮕﺎری وﺟﻮد دارد. ﺑﺮای ﯾﺎﻓﺘﻦ ﭘﺎﺳﺦ ﺳﻮاﻻت ﺧﻮد اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ را حتما بخوانید!

مدارک مالی مبهم

اجازه ندهید نبود مدارک مورد نیاز، سفر رویایی شما به کانادا را به تعویق بیندازد! افسران مهاجرت ممکن است در صورتی که تاریخچه مالی شما مشکوک باشد یا در حال حاضر بیکار باشید، درخواست ویزای شما را رد کنند.

برای اطمینان از تأیید درخواست ویزا، باید اثبات کنید که مالیات کافی برای پرداخت هزینه‌های سفر خود و هر کسی که با شما همراه است، دارید. همچنین، در نظر داشته باشید که در زمان اعلام تاریخچه شغلی، حقوق خود و صورتحساب بانکی خود را نیز اعلام کنید.

دیر کردن در ارسال مدارک

اجازه ندهید عدم رعایت مهلت‌ها فرصت دریافت ویزای کانادایی شما را از بین ببرد! افسران مهاجرت به دلیل تعداد بسیار زیادی از درخواست‌های ویزا، به مهلت‌ها بسیار توجه می‌کنند. عدم ارسال به موقع مدارک مورد نیاز، باعث تأخیر فرآیند درخواست ویزا می‌شود و زمان انتظار برای دریافت ویزای شما بسیار طولانی‌تر از معمول خواهد شد.

 

بنابراین، ایجاد یک زمان‌بندی دقیق برای فرآیند مهاجرت خود و پیگیری مستمر آن بسیار حائز اهمیت است. به یاد داشته باشید که ارسال به موقع تمامی مدارک مورد نیاز جهت فرآیند درخواست ویزا، بسیار مهم است.

از مشکلات در فرآیند اخذ ویزای کانادا خسته شده‌اید؟

تماس با ما

با تماس با مشاوران پیشرو مهاجر سعادت ، می‌توانید از خدمات حرفه‌ای ما بهره‌مند شوید.

امروز با ما تماس بگیرید (02145421) تا شروع به کار کنیم!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا