ویزای انگلیس

در ابتدا باید بدانید که ویزای انگلیس را می‌توان به عنوان یکی از سخت‌ترین ویزاها جهت اخذکردن برای متقاضیان ایرانی دانست اما با این وجود امید خود را از دست ندهید چراکه پیشرو مهاجر سعادت با تیم مجرب و با تجربه‌ی خود تا آخرین مرحله‌ی اخذ ویزای انگلستان در کنار شماست.

ویزای انگلیس انواع مختلفی دارد که در ادامه به آنها و شرایط و مراحل اخذ آنها میپردازیم.

 • شرایط اخذ ویزای انگلیس تا حدود زیادی به شرایط اخذ ویزای شنگن شباهت دارد.

نگاه کلی به شرایط و مراحل ویزای انگلیس

شرایط کلی ویزای انگلیس

شرایط اخذ ویزا : تمکن مالی – گردش حساب – دعوت‌نامه (الزامی نیست)

حداقل میزان تمکن مالی : حدودا ۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

گردش حساب مورد نیاز : گردش ۶ ماهه آخر حساب متقاضی

زمان اعتبار ویزا : ۶ ماهه – ۲ ساله – ۵ ساله – ۱۰ ساله (مطابق درخواست متقاضی)

مدارک مورد نیاز وقت سفارت : اسکن و یا عکس واضح پاسپورت متقاضی

زبان ترجمه مدارک : انگلیسی

محل انگشت نگاری : دفاتر VFSGlobal در ایران – ترکیه – امارات – گرجستان و دیگر کشورها

رایج‌ترین دلایل ریجکتی : عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت - تاریخچه سفری نامناسب - اعلام اشتباهی نوع ویزای درخواستی

مدت زمان جوابدهی به درخواست اخذ ویزا : ۳ هفته الی ۱ ماه

تائیدیه مدارک : مهر دارالترجمه 

مراحل کلی اخذ ویزای انگلیس

۱.هیچ تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری ویزای انگلیس وجود ندارد. شما به هریک از این دفاتر که مراجعه کنید، در نهایت مدارک شما در دفتر ابوظبی بررسی خواهد شد.

۲.تمکن مالی، گردش حساب و ارائه دعوتنامه و یا تاریخچه سفری قدرتمند از شرایط اخذ ویزای انگلیس می‌باشد.

۳.با توجه به هدف شما از سفر به انگلیس، ویزای این کشور در انواع توریستی، تحصیلی، کاری، ترانزیت و سرمایه گذاری صادر می‌شود.

۴.فرم درخواست ویزای انگلیس به همراه پرداخت هزینه درخواست ویزای این کشور به صورت آنلاین و در سایت سفارت این کشور انجام می‌پذیرد.

۵.ویزای توریستی انگلستان در مدت زمان‌های ۶ ماهه، ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله و به درخواست متقاضی صادر می‌شود. البته برای درخواست ویزای بلند مدت باید مدارک بیشتری ارائه کنید.

۶.به طور معمول جواب ویزای انگلیس در بازه زمانی ۲ تا ۳ هفته کاری پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری صادر می‌شود و می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر، جواب ویزای خود را زودتر از مدت زمان اعلام شده دریافت کنید.

۷.از رایج ترین دلایل ریجکت ویزای انگلیس می‌توانیم به عدم توانایی در پرداخت هزینه‌ها، ارائه دعوتنامه نامعتبر و تاریخچه سفری نامناسب اشاره کنیم.

۸.رفع ریجکت ویزای انگلستان وجود ندارد و شما حتی ۱ ساعت پس از ریجکتی و به شرط رفع نواقص پرونده خود می‌توانید مجددا برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنید.

۹.بخش کنسولی سفارت انگلستان در ایران تعطیل می‌باشد و شما برای دریافت ویزای این کشور باید به دفتر کارگزاری VFSglobal درخواست خود را ارائه کنید.

سوالات متداول ویزای انگلیس
آیا دریافت ویزای انگلیس هم نیاز به انجام انگشت نگاری دارد؟
بله. شما می توانید از طریق کشورهای ایران، امارات و ترکیه برای این کار اقدام کنید.
 

آیا داشتن سابقه ریجکتی ویزا و یا سابقه سفر به کشورهای معتبر دنیا در اخذ ویزای انگلیس تاثیرگذار است؟

بله. سابقه ریجکتی از سفارت انگلیس هزینه درخواست شما را به مقدار ۴۰۰ پوند بالا برده و داشتن ویزاهای معتبر شانس شما را در موفقیت بالا می برد.
 

به طور معمول مدت زمان صدور ویزای انگلیس چقدر است؟

بنابر حجم کاری سفارت از ۲۱ تا ۵۰ روز کاری زمان می برد.
 

انواع ویزای تحصیلی انگلیس چیست؟

ویزای دانش آموزی برای متقاضیان ۴ تا ۱۷ سال، ویزای دانشجویی برای متقاضیان بالای ۱۷ سال و ویزای تحصیلی کوتاه مدت برای دوره های آموزشی کوتاه مدت انگلیس.
 

داشتن چه مواردی در ویزای کار انگلیس حائز اهمیت است؟

داشتن پیشنهاد شغلی، مدرک زبان، مقدار درآمد و تمکن مالی متقاضی دریافت ویزای موقت کار در انگلیس

انواع ویزای انگلیس

ابتدا باید بدانیم اتباع چه کشورهایی برای ورود به بریتانیا نیاز به ویزا دارند. همان گونه که میدانید، اتباع ایرانی نیز برای ورود به خاک بریتانیا نیاز به ویزای انگلیس دارند.

ویزای انگلیس بسته به هدف از سفر به بریتانیا انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

 • ویزای کار انگلیس یا UK work visas
 • ویزای تحصیلی انگلیس یا UK Study Visas
 • ویزای خانوادگی انگلیس یا UK Family Visas

تمامی اقسام دیگر ویزای انگلیس، هم‌چون ویزای ازدواج، ویزای پزشکی و یا ویزای سرمایه گذاری، زیرمجموعه یکی از انواع چهارگانه ویزای انگلیس می‌شوند.

۱. ویزای توریستی انگلیس:

مهم ترین شرط اخذ ویزای توریستی انگلستان، مدارک مالی می‌باشد. مدارک مالی ویزای انگلیس به دقت بررسی می‌شود به طوری حتی حقوق دریافتی و یا اجاره پرداختی باید در گردش حساب مشهود باشد! ایده‌آل ترین تمکن مالی ویزای انگلیس برای هر نفر مبلغی بین ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تا ۱۶۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد.این نوع ویزا یکی از محبوب‌ترین انواع ویزای انگلیس محسوب می‌شود. ویزایی که معمولا برای گشت و گذار، دیدار اقوام و دوستان و به طور کل، سفر کوتاه مدت به بریتانیا طراحی شده است. این ویزا معمولا به صورت شش ماهه چندبار ورود صادر می‌شود.

۲. ویزای تحصیلی انگلیس:

ویزای Tier 4 یا ویزای تحصیلی انگلیس روشی دیگر و شاید بهترین آن‌ها برای دریافت ویزای بریتانیا بوده که همان‌گونه که از نامش بر می‌آید هدف آن ادامه تحصیل در این کشور است. این ویزا دو زیرمجموعه را در برمی‌گیرد:

ویزای دانش آموزی : این نوع ویزای تحصیلی انگلیس مخصوص دانش‌آموزان ۴ تا ۱۷ ساله طراحی شده است و امکان تحصیل این رده سنی از مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان را رفاهم می‌آورد.

ویزای دانشجویی : این نوع ویزا تحصیلی انگلیس مخصوص افراد بالای ۱۷ سال بوده و امکان تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلیس را برای این رده سنی ممکن می‌سازد.

یکی از مزایای بسیار مهم ویزای تحصیلی انگلیس این است متقاضی می‌تواند پس از پایان دوران تحصیلی و اخذ مدرک دانشگاهی در مهلت قانونی ویزای تحصیلی خود برای ویزای کار در این کشور نیز اقدام کند. البته برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس ابتدا نیاز به دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌ها و یا موسسات آموزشی معتبر در این کشور است که خود تابع سیستم امتیازبندی ویزا (point based visas) است.

نوع دیگری از ویزای تحصیلی موسوم به ویزای تحصیلی کوتاه مدت یا Student Visitor وجود دارد که مخصوص دوره‌های کوتاه مدت کالج و یا یادگیری زبان انگلیسی است. اعتبار این ویزا حداکثر ۱۱ ماه است و فرد می‌بایست پیش از پایان اعتبار این نوع ویزا، خاک بریتانیا را ترک نماید.

۳. ویزای کار انگلیس:

اخذ ویزای کار انگلیس، یکی از روش‌های دریافت اقامت این کشور محسوب می‌شود. اخذ این ویزا اما شبیه به گذر از هفت‌خان رستم است و دشواری‌های بسیار زیادی برای متقاضی خواهد داشت. ویزای کار خود به ۳ دسته اصلی تقسیم بندی می‌شود:

ویزای Tier 1 یا نخبگان خارجی

ویزای Tier 1 انگلیس که نوعی ویزای کار بلندمدت محسوب می‌شود، خود با چهار دسته کارآفرین (Entrepreneur)، فارغ التحصیلان کارآفرین (Graduate Entrepreneur)، سرمایه‌گذار (Investor) و استعدادهای نخبه (Exceptional Talent) تقسیم بندی شده‌ است.

ویزای Tier 2 یا نیروی متخصص خارجی

ویزای Tier 2 انگلیس که به نوعی محبوب‌ترن نوع ویزای کاری انگلیس نیز محسوب می‌شود نوعی ویزای بلند مدت و دائمی این کشور است که ویژه مهارت‌های خاص طراحی شده‌است. این ویزا نیز خود به چهار دسته ویزای کار عمومی (General)، ویزای انتقال داخل شرکتی (Intra-company Transfer)، ویزای ورزشکاری(Sportsperson) و ویزای مبلغان دینی (Minister of Religion) تقسیم بندی شده است.

ویزای Tier 5 یا نیروی جوان خلاق، ورزشی و…

ویزای Tier 5 انگلیس آخرین قسم از انواع ۳ گانه ویزای کار انگلیس است. ویزای Tier 5 نوعی ویزای موقت کاری در انگلیس مخصوص جوانان خلاق در زمینه‌های ورزشی، خیریه‌ و…  محسوب می‌شود.

بر اساس آخرین آپدیت‌های وزارت کار انگلیس، در حال حاضر دریافت ویزای کار انگلستان بر اساس سیستم امتیازبندی (point based visas) ارزیابی می‌شود و افراد متقاضی می‌بایست امتیازهای ذیل را برای واجد شرایط شدن دارا باشند:

 • پیشنهاد شغلی یا (Job Offer) : بالاترین امتیاز را در سیستم (point based visas) خواهد داشت و به تنهایی تا۳۰ امتیاز متقاضی را پوشش می‌دهد.
 • مدرک زبان انگلیسی (IELTS) : دانش بالای زبانی انگلیسی یکی دیگر از وارد مهم در سیستم (point based visas) است. افراد بانمره IELTS بالا تا ۱۰ امتیاز کسب خواهند کرد.
 • درآمد : میزان حقوق دریافتی در قبال کار انجام شده در انگلیسنباید از ۲۰۸۰۰ پوند در سال کمتر باشد؛ هر چه میزان درآمد بیشتر باشد، امتیاز بیشتری (تا ۲۰ امتیاز) به متقاضی تخصیص داد خواهد شد.
 • تمکن مالی : فرد متقاضی ویزای کار در انگلیس باید تمکن مالی برای تامین هزینه‌های خود دریک دوره ۹۰ روزه را در قالب موجودی حساب بانکی ارائه دهد. این موجودی بانکی نباید از ۹۴۵ پوند کمتر باشد تا به اداره کار انگلیس ثابت شود وی توانایی تامین مخارج اصلی خود از قبیل خوراک، پوشاک و مسکن را طی یک دوره ۳ ماهه خواهد داشت.

البته در مواردی که کارفرمای انگلیسی تمامی هزینه‌های متقاضی را تقبل کرده باشد و این موضوع صراحتا در دعوتنامه  به شرط آنکه صراحتا در دعوتنامه شغلی ذکر شده باشد، نیازی به ارائه حساب بانکی نیست.

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای انگلیس

مدارک که متقاضی جهت اخذ ویزا به سفارت ارائه می‌دهد، یکی از تعیین کننده ترین عوامل در موفقیت درخواست ویزای انگلیس خواهد بود. هرگونه مغایرت و تناقض در مدارک ارائه شده به سادگی می‌تواند موجب ریجکت ویزای انگلیس شده و شاید تا چند سال به ممنوع الورودی بیانجامد.

 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی و کپی از تمامی صفحات پاسپورت ها) حتما یک صفحه ی کاملا خالی داشته باشد)
 • یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین درخواست روادید به همراه برگه تاییدیه وقت سفارت (این کار را به نیلگام بسپارید)
 • ۲ قطعه عکس ۳.۵*۴.۵
 • اصل و یا کپی دعوت نامه معتبر یا رزرو هتل در انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 • اصل و ترجمه رسمی کارت ملی
 • اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه (گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و این که آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه ۶ ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …)
 • رزرو بلیط هواپیما به مقصد انگلستان
 • مدارک میزبان در انگلستان )دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق، گاز و …(
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای سه ماه گذشته، سپرده های بانکی و …
 • اصل نامه تمکن مالی حساب شخصی و جاری به لاتین، سپرده های بانکی و …
 • برای مدیران و سهامداران، اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای شش ماه گذشته
 • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، و در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره‌نامه
 • ترجمه رسمی )توسط دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تایید امور خارجه نیست.
 • تمامی مدارک باید در سایز A4 ارائه شوند.
 • به مدارک نباید هیچ منگنه، گیره و یا سوزنی وصل باشد.

وقت سفارت انگلیس

سفارت انگلستان، مجددا در شهریور سال ۱۳۹۴ با حضور فلیپ موند، وزیر امور خارجه بریتانیا، دوباره بازگشایی شد. بخش کنسولی و خدمات ویزا در سفارت انگلیس همچنان تعطیل می‌باشد و شما باید برای درخواست ویزای این کشور، به دفاتر شرکت های کارگزاری مراجعه کنید. شرکت VFSGLOBAL، ارائه دهنده خدمات ویزای انگلیس در ایران می‌باشد.

برای دریافت ویزای انگلیس، ابتدا باید در سایت سفارت این کشور، حساب کاربری ایجاد کرده و نوع ویزای دریافتی خود را مشخص کنید. پس از تعیین نوع ویزای درخواستی، فرم درخواست ویزای را به صورت آنلاین تکمیل کنید. پس از تکمیل فرم، باید هزینه ویزای مورد نظر را نیز به صورت آنلاین پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه درخواست ویزا، شما باید زمان و تاریخ وقت سفارت ویزای انگلیس خود را تعیین کنید. 
در وقت سفارت ویزای انگلیس شما هیچ مصاحبه ای با افسران ویزای این کشور نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری در سفارت انگلیس حاضر می‌شوید. توجه داشته باشید که شما در هر دفتری از سفارت انگلیس که حضور پیدا کنید، مدارک‌تان در دفتر ابوظبی کشور امارات بررسی خواهد شد. پس با این تفاسیر، هیچ تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری ویزای انگلیس وجود ندارد.

کلیه متقاضیان ویزای انگلیس با سن بین ۱۴ تا ۷۹ سال نیاز به انگشت نگاری دارند. کودکان زیر ۱۴ سال باید به همراه پدر و مادر خود در دفاتر انگشت نگاری حضور پیدا کنند ولی از آن ها انگشت نگاری نمی‌شود. مدت زمانی که برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای انگلیس صرف می‌کنید، چیزی حدود نیم ساعت می‌باشد.

برای اطلاع از هزینه‌ی اخذ ویزاهای انگلستان با ما در تماس باشید!

اطلاعات تماس

شرکت پیشرو مهاجر سعادت از شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۹ صبح الی ۵ بعد از ظهر و روز پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۲ بعد از ظهر دایر میباشد.

آدرس :

تهران، خیابان مطهری، بعد از ترکمنستان، پلاک ۲۳، واحد ۴

تلفن تماس :

۰۲۱-۴۵۴۲۱

نظرات شما...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *