اگر از پرواز جا موندیم ، چیکار کنیم؟

برای هر کسی ممکن است پیش بیاید که از پرواز جا بماند و این موضوع برای هیچکس خوشایند نیست. اما در صورت جا ماندن از پرواز، چه کارهایی باید انجام داد؟

جا ماندن از پرواز باعث می‌شود تا کلافه شوید اما سعی کنید که آرامش خودتان را حفظ کنید. با آرام ماندن و حفظ احترام، بدون شک سریع‌تر مشکلتان حل خواهد شد و مسئولان ایرلاین هم تلاش می‌کنند تا به شما کمک کنند.

وقتی هنوز در راه هستید و  متوجه شدید که از پرواز جا مانده اید اولین کاری که باید انجام بدهید این است که به فرودگاه برسید. حتی اگر مطمئنید که خیلی دیر به فرودگاه می رسید هم به راهتان ادامه بدهید. هرکاری که برای جبران جا ماندنتان از پرواز بتوانید انجام دهید به رسیدنتان به فرودگاه وابسته است. اگر با ناراحتی به خانه برگردید هم از پروازتان جا مانده اید و هم دیگر فرصت کمی برای جبران این تاخیر خواهید داشت. ایرلاین ها شرایط مسافران را درک می کنند و راه حل های جایگزینی برای جا ماندن از پرواز به مسافران ارائه می کنند.

اگردیرتان شده است، به فرودگاه مورد نظر خود اطلاع دهید. این کار به شما کمک می کند تا در زمان هایی که ممکن است شما چند دقیقه دیر به پرواز برسید از بسته شدن گیت جلوگیری نماید. پس شما با عجله خود را به گیت خواهید رساند. تقریبا بیشتر خطوط هوایی در مدت زمان مشخصی منتظر شما خواهند ماند. اما اگر بیشتر از مدت زمان برنامه ریزی شده تاخیر داشته باشید، به طور قطع دیگر هواپیما منتظر شما نخواهد ماند و شما پرواز را از دست خواهید داد.

قانون دو ساعت، قانونی نانوشته بین ایرلاین‌هاست. در صورتیکه مسافر از پرواز جا بماند و دلیل قابل توجیهی برای این امر داشته باشد، اگر تا دو ساعت بعد از زمان پرواز به ایرلاین اطلاع دهد، شرکت هواپیمایی تلاش خود را می‌کند تا با مسافر همکاری کند و در صورت امکان، در پرواز بعدی به او یک صندلی بدهد و هزینه اضافی هم دریافت نکند.

در پروازهای داخلی راحت تر است که شما را در پرواز بعدی جا بدهند اما این موضوع در پروازهای بین المللی دشوارتر می شود. به همین دلیل ممکن است ایرلاین اجازه رزرو پرواز بعدی را به شما ندهد. در این صورت باید از اول یک بلیط هواپیمای جدید خریداری کنید و قیمت روز بلیط را هم بپردازید. برخی از ایرلاین‌ها همانطور که گفته شد، ممکن است بدون دریافت هزینه اضافی بلیط برای پرواز بعدی به شما بدهند اما در برخی موارد، شرکت‌های هواپیمایی هزینه بلیط را مجددا از مسافر دریافت می‌کنند. پس خودتان را برای پرداخت هزینه مازاد آماده کنید

تمام مدارک پرواز را نگه دارید.این توصیه اگرچه در صورت جا ماندن از پرواز به کارتان می آید اما در تمام مراحل سفر مفید خواهد بود. از زمانی که بلیط هواپیما را رزرو می کنید هرگونه مدرک و سندی که بین شما رد و بدل می شود را نگه دارید. فیش پرداخت هزینه بلیط، اسکن بلیط، قوانین کنسلی و جا ماندن از پرواز و هر آنچه که می توان بعدا به آن استناد کرد را در یک فولدر نگهداری کنید و آن را در موبایل و ایمیلتان ذخیره کنید.در صورت جا ماندن از پرواز یا مشکلات دیگر مثل مفقود شدن یا آسیب دیدن چمدان می توانید از این مدارک در تهیه شکایت نامه و فرم ادعای خسارت استفاده کنید.

۵/۵