مدارک مورد نیاز برای اخذ

ویزای اسپانیا

مدارک مورد نیاز ویزای اسپانیا

دعوتنامه
در صورتی که دعوتنامه ی دیدار با خانواده دارید نیازی به رزرو هتل نخواهید داشت. می توانید به دلخواه خود، مواردی از قبیل کارت شناسایی یا اقامت شخص دعوت کننده و هرگونه مدارک مرتبط به ایشان و یا ملک ایشان به عنوان محل اقامت، را به پرونده ی خود اضافه نمایید.

دعوتنامه ی کنگره/ کاری/ورزشی/تحصیلی زیر ۳ ماه :
– می توانید با نسخه ی کپی دعوتنامه ی خود برای ویزا اقدام به ثبت پرونده نمایید.
– درصورتی که برای ثبت نام در کنگره مبلغی را پرداخت نموده اید آن را ضمیمه ی پرونده ی خود کنید.
– درصورتی که رزرو هتل ندارید و اسکان شما توسط شرکت دعوت کننده تامین میشود قید آدرس دقیق اسکان – – شما دردعوتنامه یا نامه ی مجزایی از آن شرکت الزامی است.
– تیم های ورزشی می بایست نامه از وزارت ورزش و جوانان ، فدراسیون، فدراسیون المپیک و وزارت امور خارجه نیز ارائه نمایند.

هتل و پرواز
– توجه داشته باشید تاریخ ورود و خروج پرواز به منطقه ی شنگن باید دقیقا با تاریخ ورود و خروج هتل/ هتل های شما یکسان باشد.
– لطفا توجه داشته باشید که تمام اطلاعات هتل و پرواز شما باید به زبان انگلیسی صادر شده باشد.- مدت – – – – زمان اقامت شما در اسپانیا می بایست مساوی و یا بیشتر از مدت اقامت در سایر کشورهای محدوده شنگن باشد.

بیمه مسافرتی
– مدت زمان بیمه مسافرتی نباید از مدت زمان اقامت شما در حوزه ی شنگن کمتر باشد. لطفا از تحریم نبودن بیمه ی مسافرتی خود اطمینان کامل حاصل نمایید. در صورت نیاز می توانید از خدمات اختیاری صدور بیمه معتبردر دفترکارگزاری استفاده نمایید.
– توجه داشته باشید که بیمه ی مسافرتی شما شامل جدول و جزئیات پوشش تمام هزینه ها به زبان انگلیسی باشد.
– در صورتیکه بیمه اسپانیایی دارید، لطفا جزئیات و پوشش آن را به همراه داشته باشید، ارائه کارت بیمه به تنهایی کافی نیست.

مدارک شغلی
– متقاضی گرامی لیست زیر می تواند شما را در آماده کردن مدارک شغلی خود یاری دهد. در صورتی که به هیچ وجه قادر به تهیه ی هر کدام از مدارک زیر نبودید لطفا همکاران مربوطه را در جریان بگذارید.
– مدارک بازنشستگی: حکم بازنشستگی یا کارت بازنشستگی به همراه فیش حقوقی
– کارمند: حکم/ قرارداد +نامه اشتغال به کار+ برگه ی مرخصی+ فیش حقوقی سه ماه اخیر+ لیست بیمه سه ماه اخیر یا سابقه ی بیمه
– تاجر/ صاحبان مشاغل: روزنامه های شرکت: آگهی تاسیس و تغییرات + لیست بیمه پرسنلی که تحت پوشش شرکت شما هستند+ پرداخت های مالیاتی+ و هرگونه جواز یا مدارکی که مربوط به شغل شما می باشد.
– توجه داشته باشید در صورتی که نوع درخواست ویزای شما ویزای کاری است می توانید نمونه هایی از فاکتورها و مراودات کاری خود با شرکت دعوت کننده را به پرونده اضافه نمایید. در صورتی که شرکت شما هزینه های سفر را به عهده دارد می توانید حساب بانکی شرکت را هم درکنار حساب شخصی خود ارایه دهید.
– پزشک: کارت نظام پزشکی+ پروانه ی پزشکی+ کارت های تخصص+ پروانه مطب و .
– در صورتی که در بیمارستان یا دانشگاه هم مشغول کار هستید لطفا مدارک مربوط (حکم یا نامه ی اشتغال + فیش حقوقی و لیست بیمه) را هم در کنار مدارک پزشکی خود ارایه نمایید.
– خانه دار/فاقد شغل: می توانید در صورت تمایل مدارک شغلی و بانکی سرپرست خانواده و یا شخصی که مخارج سفر شما را بر عهده می گیرد، ارائه دهید. مشاغل آزاد/ سایر مشاغل:
سعی کنید هرگونه مدارک مربوط به شغل خود را ارائه نمایید. مانند : پروانه ی ساختمان و یا نامه اشتغال از هرگونه صنف یا اتحادیه ی مربوطه و.

اشتغال به تحصیل
– کارت دانشجویی معتبر + نامه ی اشتغال به تحصیل
– ارائه ی این مدرک برای دانش آموزان اختیاری است.

مدارک بانکی
– نامه تمکن مالی+ ریز گردش ۶ ماه همان حساب صادر شده به زبان انگلیسی.
– درصورتی که حساب شما سپرده است لطفا گردش ۶ ماهه ی حسابی که سود سپرده شما به آن واریز می شود را به همراه داشته باشید.
– محدودیت خاصی برای تعداد مدارک بانکی وجود ندارد. مبلغ دقیقی هم برای موجودی حساب شما درنظر گرفته نشده است. ضمنا به یاد داشته باشید ارائه ی ضمانت نامه ی بانکی به هیچ وجه اجباری نبوده و تضمینی برای دریافت ویزا نمی باشد.
– اعتبار مدارک بانکی از تاریخ صدور فقط یک ماه است.
– در صورتیکه که شرکت، نهاد و یا سازمان خاصی مخارج سفر شما را تقبل می نماید، می بایست مدارک مالی آن مجموعه ارائه شود.

مدارک ملکی
ارائه ی این مدرک اختیاری است.

ترجمه شناسنامه
– ترجمه ی تمام صفحات الزامی است.
– درصورتی که شناسنامه ی شما مفقود شده است لطفا نامه ی مربوط به مفقودی آن را ترجمه نمایید.
– ترجمه ی کارت ملی اجباری نمی باشد.
– در صورتی که صاحب ملکی در اسپانیا هستید و در ملک خود اقامت خواهید داشت، طبیعتا نیازی به دعوتنامه و رزرو هتل ندارید.
– لطفا کپی سند ملکی+ برگه ی استعلام شهرداری جدید را همراه داشته باشید (Nota Simple).این برگه ۶ ماه اعتبار دارد. می توانید یک نسخه کپی از مواردی مانند فیش های پرداختی قبوض و حساب بانکی خود در کشور مقصد را همراه داشته باشید.

ترجمه ی مدارک
لطفا از مراجعه به دارالترجمه های غیررسمی اجتناب نمایید. تمام مدارک فارسی شما باید به زبان اسپانیایی ترجمه شده باشد. (اعتبار ترجمه ها فقط ۶ ماه است. در نظر داشته باشید فیش های حقوقی و لیست بیمه باید برای ماه های اخیر باشند.)

تبصره
در صورتی که مدارک شما در سربرگ رسمی انگلیسی به زبان انگلیسی تایپ شود و مهر بخورد و اصل آن را ارائه دهید، نیازی به ترجمه اسپانیایی نمی باشد. مانند مدارک بانکی و نامه های اشتغالی که به زبان انگلیسی صادر شده است.
در صورتی که فرزند زیر ۱۸ سال به تنهایی یا به همراه یکی از والدین خود قصد درخواست ویزا را دارد لطفا موارد زیر رامطالعه نمایید:

اگر پدر و مادر یا یکی از والدین درحال حاضر ویزا دارند یا به هردلیلی همراه فرزند خود درخواست ویزا نمیدهند باید در دفترخانه ی رسمی اجازه ی خروج فرزندشان را (با قید دلیل سفر و ذکر زمان و مکان دقیق حضوراو و سرپرست سفر ) ثبت نموده و این اجازه نامه را به زبان اسپانیایی ترجمه کنند. ترجیحا مدارک شغلی و بانکی سرپرست در پرونده متقاضی قرار داده شود. در صورتیکه والدین از هم جدا شده اند، ترجمه مدرک حضانت کافیست. در صورت فوت پدر، اجازه نامه ی سرپرست قانونی الزامی می باشد.

پاسپورت :
پاسپورت می بایست دارای حداقل دو صفحه خالی ( غیر از صفحه ۴ ) بوده و از زمان بازگشت به کشور حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد. جهت درخواست ویزای چند بار ورود از تعداد کافی صفحات خالی پاسپورت خود اطمینان حاصل نمایید.
افرادی که ملیت ایرانی ندارند، در صورتیکه اقامت معتبر ایران را داشته باشند، می توانند درخواست ویزای خود را ثبت نمایند. لطفا توجه داشته باشد اقامت از ویزا متفاوت بوده و می بایست از تاریخ بازگشت، سه ماه اعتبار داشته باشد.

برای مطالعه شرایط جدید ویزای اسپانیا روی لینک زیر کلیک کنید!

اگر سوالی دارید با ما تماس بگیرید...