استان‌های کانادا

آشنایی کوتاه با کانادا

خب قبل از اینکه به معرفی برنامه‌ی مهاجرتی اسکیل ورکر ساسکاچوان کانادا بپردازیم بهتره کمی با این کشور و خصوصیات آن آشنا بشیم.

امروزه افراد زیادی از سراسر دنیا به دنبال ساختن آینده‌ای بهتر برای خود و خانواده در کشوری هستند که از آزادی، رفاه اجتماعی، اقتصاد قوی، امکانات شهری، حقوق مناسب و بسیاری از موارد ایده‎ آل دیگر برخوردار باشد.

یکی از کشورهایی که همواره از جنبه‌های تحصیلی، کاری، زندگی و اقامتی در مرکز توجه متقاضیان ایرانی زندگی در خارج از کشور بوده و جزو مقاصد برتر مهاجرتی در کل دنیا محسوب می‌شود، کشور پهناور و پیشرفته کانادا است.

به طور کلی کانادا از ۱۰ استان آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرینس ادوارد، کبک و ساسکاچوان و ۳ قلمرو شمال غربی، نوناووت، یوکان تشکیل شده است. عموما استان‌ها و قلمروهای این کشور براساس نوع حکمرانی و قوانین اجرایی با یکدیگر تفاوت داشته و به غیر از ۳ قلمروی کانادا که توسط دولت فدرال کنترل می‌شوند، هر یک از استان‌های کانادا دارای شرایط و قوانین مختص به خود هستند.

در ادامه به معرفی برنامه‌های استانی کانادا و همینطور برنامه اسکیل ورکر ساسکاچوان کانادا میپردازیم ، پس با پیشرو مهاجر سعادت همراه باشید…

برنامه های مهاجرتی استانی کانادا

استانها و قلمروهای کانادا می‌توانند از طریق طرح برنامه های نامزدی استانی یا همان Provincial Nomiee Program PNP ، برخی متقاضیان واجد شرایط را بر مبنای نیاز بازار کار محلی خود به کار گرفته و جذب کنند. این برنامه ها شرایط متفاوتی دارند و عموما نیاز به سابقه کار یا تحصیل در آن استان یا پیشنهاد کاری از طرف کارفرما دارند که برای اکثر افراد قابل دسترس نیست؛

اما در حال حاضر استان ساسکاچوان به دنبال آن دسته از افراد ماهری است که دارای تجربه کاری به روز و اخیر در مشاغل با مهارت بالا و مورد نیاز استان باشند و البته پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی و یا همان Job offer نیز برای این طرح نیاز نیست.

تعریف کلی برنامه نیروی کار ماهر ساسکاچوان

متقاضیان شرکت در این برنامه به طور کلی میبایست شرایط زیر را داشته باشند:

  • حداقل ۶۰ امتیاز از جدول ۱۰۰ امتیازی این سیستم
  • حداقل یکسال تجربه کاری در ۱۰ سال گذشته در یک شغل تخصصی مورد نیاز استان
    • برخی مشاغل در کانادا نظام مند یا Regulated هستند که در برنامه استانی ساسکاچوان افراد دارای سابقه کار در این مشاغل میبایست نسبت به اخذ تاییدیه شغلی مرتبط اقدام نمایند. لیست مشاغلی که نیاز به تاییدیه دارند از وب‌سایت ساسکاچوان قابل دانلود است.
  • حداقل نمره زبان انگلیسی (آزمون آیلتس جنرال) یا فرانسه (آزمون TEF) معادل CLB 4
  • حداقل یکسال تحصیلات دانشگاهی
  • ارائه و اثبات تمکن مالی و برنامه‌ای برای اقامت در استان

البته دریافت حداقل ۶۰ امتیاز تضمین‌کننده این موضوع نخواهد بود که شما از بین متقاضیان انتخاب و دعوت به اپلای شوید.

از تاریخ جولای ۲۰۱۸، برنامه نیروی کار ماهر استان ساسکاچوان بر مبنای سیستم  ابراز علاقه مندی EOI اجرا می‌شود. به این معنی که شما پس از اطمینان از کسب حداقل ۶۰ امتیاز، یک پروفایل ابراز علاقه مندی (Expression Of Interest- EOI) در سایت استان ساسکاچوان تشکیل میدهید که مدارکی در آن آپلود نمیکنید و فقط امتیازات و شرایط خود را ادعا میکنید و به اصطلاح وارد استخر (مجموعه) متقاضیان استانی می شوید. انتخاب شدن از این مجموعه رقابتی است و سیستم بر اساس امتیاز ادعا شده در هر دوره به تعداد مورد نیاز از میان افراد داخل مجموعه انتخاب و برای آنها دعوتنامه (Invitation To Apply-ITA) ارسال میکند.

در صورت دریافت ITA مدارک به صورت آنلاین در پروفایل آپلود شده و پس از پرداخت هزینه ۳۵۰ دلاری پروفایل سابمیت میشود. سپس اداره مهاجرت استان ساسکاچوان مدارک را بررسی و در صورت نیاز مدارک اضافه تری درخواست میکند و در نهایت نتیجه نهایی مبنی بر تایید یا عدم تایید درخواست متقاضی را اعلام مینماید. در صورت تایید، متقاضی از طرف استان نامینیت یا نامزد شده است و میتواند درخواست اقامت دائم خود را برای دولت فدرال کانادا ارسال نماید.

پس از بررسی های فدرال نتیجه نهایی اعلام و در صورت تایید، ویزای اقامت دائم Permanent Residency برای متقاضی اصلی و همسر و فرزند وی که در پرونده همراه او اقدام کرده اند صادر میشود. در این روش شما از ابتدا به عنوان مقیم دائم یا همان PR وارد کانادا میشوید و پس از ورود کارت اقامت دائم برای شما صادر میشود.

 
برنامه-اسکیل-ورکر-کانادا
تغییر مهم طرح نیروی کار ماهراستان ساسکاچوان

در سپتامبر ۲۰۱۹ (شهریور ۹۸)، استان ساسکاچوان لیست مشاغل مورد نیاز را تغییر داد. پیش از این، اداره مهاجرت استان لیستی از مشاغل مورد نیاز تحت عنوان  Occupation In-Demand ارائه میداد ولی در سپتامبر ۲۰۱۹ لیستی تحت عنوان مشاغل حذف شده Excluded Occupation List منتشر کرده است؛ بنابراین در حال حاضر، کاندیداها و متقاضیان این طرح باید دارای تجربه کاری در مشاغلی با مهارت بالا (سطح مهارت ۰  و A و B) باشند که در لیست مشاغل مستثنی این استان ثبت نشده باشد.

از نگاه استان ساسکاچوان به هر تجربه کاری که از طبقه‌بندی ملی مشاغل National Occupational Classification  (NOC) در سه سطح مهارت ۰, A, B کسب شده باشد، تجربه کاری و مهارت بالای کاری (High Skilled) گفته می‌شود. 

برنامه نیروی کار متخصص (اسکیلد ورکر) استان ساسکاچوان دو زیرگروه دارد:

برنامه اسکیلد ورکر ساسکاچوان از طریق اکسپرس انتری EE
برنامه اسکیلد ورکر ساسکاچوان خارج از اکسپرس انتری   OID
شباهت ها:
هر دو برنامه از سیستم امتیازبندی استانی (SINP Point) پیروی می کنند که میبایست حداقل ۶۰ امتیاز از این جدول ۱۰۰ امتیازی داشته باشید.
لیست مشاغل مورد نیاز برای هر دو برنامه یکسان است.
ارائه ارزیابی مدارک تحصیلی برای هر دو روش الزامیست (چنانچه مدرک خارج از کاندا کسب شده باشد، باید توسط یکی از سازمان‌های تعیین‌شده ارزیابی و معادلسازی شود و به اصطلاح ECA (Educational Credential Assessment) انجام شود.

 
مراحل نجام نیروی کار ساسکاچوان

تفاوت‌ها:

EEOID

علاوه بر امتیاز استانی کسب حداقل ۶۷ امتیاز از جدول ۱۰۰ امتیازی فدرال نیز ضروریست. (حداقل نمره آیلتس در جدول ۱۰۰ امتیازی فدرال نمره ۶ (clb 7) است)

کسب حداقل ۶۰ امتیاز از جدول ۱۰۰ امتیازی استانی کافیست(حداقل نمره آیلتس در جدول ۱۰۰ امتیازی استانی نمره ۴ (clb4) است)

تشکیل پروفایل اکسپرس انتری فدرال در سایت اداره مهاجرت کانادا IRCC، سپس تشکیل پروفایل EOI استانی در سایت اداره مهاجرت ساسکاچوان SINP

فقط تشکیل پروفایل EOI در سایت اداره مهاجرت استان ساسکاچوان SINP

بعد از اتمام مراحل استانی، مدارک در پروفایل فدرال آپلود شده و تماما آنلاین انجام می شود.

بعد از اتمام مراحل استانی، مدارک برای اداره مهاجرت کانادا به صورت فیزیکی پست می شود و مراحل کمی طولانی تر خواهد بود
 
معیارهای واجد شرایط بودن برای اکسپرس‌اینتری ساسکاچوان

برای این‌که متقاضیان برای شرکت در برنامه زیرگروه اکسپرس‌اینتری استان ساسکاچوان واجد شرایط محسوب شوند نیازمند داشتن حداقل شرایط زیر هستند:
•  در لیست متقاضیان اکسپرس‌انتری فدرال (سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا –IRCC) قرار گرفته باشند. (کسب حداقل ۶۷ امتیاز از جدول ۱۰۰ امتیازی فدرال)
•  حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز جدول ارزیابی و امتیازبندی استانیSINP  را کسب کرده باشند.
•  نتایج آزمون زبان معتبری که از یکی از سازمان های تعیین‌شده دریافت کرده‌اند را ارائه دهند؛ این نتایج باید با اطلاعات ارائه‌ شده در پروفایل اکسپرس انتری و پروفایل استانی یکی باشد.
•  یک مدرک دانشگاهی دریافت کرده باشند. (ارزیابی ECA انجام شده باشد)
•  در زمینه تحصیلی خود تجربه کاری قابل اثبات داشته باشند.
•  قادر به ارائه و اثبات تمکن مالی خود مطابق با معیارهای فدرال و استانی باشند.
در این زیرگروه، همانطور که در جدول تفاوت ها اشاره شد، شما ابتدا یک پروفایل اکسپرس انتری در سایت اداره مهاجرت دولت فدرال کانادا تشکیل می دهید و وارد مجموعه متقاضیان فدرال یا Express Entry Pool می شوید و سپس یک پروفایل ابراز علاقه مندی EOI هم در سایت مهاجرت استان ساسکاچوان ایجاد می کنید که به این ترتیب در لیست متقاضیان استانی یا Pool استانی هم قرار میگیرید.

در صورت انتخاب شدن از این مجموعه، مدارک خود را به صورت آنلاین در پروفایل استانی بارگزاری کرده و با پرداخت هزینه غیرقابل برگشت ۳۵۰ دلار کانادایی، درخواست رسمی خود را سابمیت یا ثبت مینمایید. پس از طی مراحل استانی در صورت دریافت نامینیشن و نامزدی استانی، در پروفایل اکسپرس انتری خود یک پیام مبنی بر اخذ نامزدی استانی دریافت میکنید که میبایست حتما آن را تایید کنید؛ سپس ۶۰۰ امتیاز به امتیازات داخل پول (Express Entry Pool)  شما اضافه شده و در اولین دوره انتخاب خواهید شد تا مدارک خود را در پروفایل فدرال خود آپلود و پس از پرداخت هزینه های فدرال، درخواست اقامت دائم خود را سابمیت کنید. سپس دولت فدرال کانادا درخواست و مدارک را بررسی کرده و در نهایت نتیجه نهایی مبنی بر موافقت یا عدم موافقت با صدور ویزای اقامت دائم را اعلام مینماید.

معیارهای واجد شرایط بودن برای طرح خارج از اکسپرس انتری(OID)  ساسکاچوان

بنابر اطلاعات ارائه‌ شده در وبسایت رسمی استان ساسکاچوان، برای طرح زیرگروه OID کافیست الزامات و شرایط کلی برنامه نیروی کار استان ساسکاچوان را که بالاتر اشاره شد داشته باشید.
به طور کلی طرح OID یکی از زیرگروه های برنامه نیروی کار ماهر استان ساسکاچوان (SINP) و برنامه نامزدی و نامینیشن استانی (PNP) این استان محسوب می‌شود. آن دسته از متقاضیانی که دارای تجربه کاری در یکی از مشاغل مورد تقاضای ساسکاچوان هستند و امتیاز مکفی را از سیستم امتیازبندی SINP کسب کرده‌اند، امکان شرکت در این طرح را خواهند داشت.

در این زیرگروه شما فقط پروفایل ابراز علاقه مندی EOI در سایت مهاجرت استان ساسکاچوان تشکیل میدهید و تنها به آن دسته از کاندیداهایی که دارای امتیاز بالا و پروفایلی رقابتی هستند، دعوت‌نامه برای ارسال درخواست رسمی این برنامه تعلق خواهد گرفت. پس از دریافت دعوت‌نامه، کاندید مورد نظر باید در یک محدوده زمانی مشخص درخواست کامل خود را به سیستم مهاجرتی استان ساسکاچوان SINP بفرستد و به طور همزمان و اینترنتی هزینه درخواست (غیرقابل برگشت) ۳۵۰ دلار کانادایی را پرداخت نماید.

چنانچه استان پس از بررسی مدارک با درخواست فرد موافقت نماید، متقاضی را از طریق ایمیل از انتخاب شدن برای نامزدی استانی یا همان provincial nomination مطلع خواهد کرد. در این مقطع، متقاضی به طور رسمی یک نامزدی استانی دریافت کرده و در این زیرگروه میبایست مدارک خود و درخواست اقامت دائم را بهمراه رسید واریز هزینه فدرال، ظرف مدت مقرر به صورت فیزیکی برای اداره مهاجرت کانادا پست نماید. سپس دولت فدرال کانادا درخواست و مدارک را بررسی کرده و در نهایت نتیجه نهایی مبنی بر موافقت یا عدم موافقت با صدور ویزای اقامت دائم را اعلام مینماید.

شبکه ارزیابی و سیستم امتیازبندی SINP 

متقاضیان بالقوه شرکت در طرح نیروی متخصص استان ساسکاچوان  می‌توانند در سیستم آنلاین استان ساسکاچوان پروفایلی ایجاد کنند. با تکمیل پروفایل، یک سیستم امتیازدهی تا ۱۰۰ امتیاز براساس فاکتورهای زیر به شما اختصاص داده می‌شود. 

از این رو متقاضیانی که قصد تشکیل و ارسال پروفایل ابراز علاقه مندی EOI  (Expression of Interest) را دارند باید حداقل ۶۰ امتیاز را از این سیستم دریافت کنند. البته دریافت حداقل ۶۰ امتیاز تضمین‌کننده این موضوع نخواهد بود که شما دعوت‌نامه درخواست و یا همان ITA را دریافت خواهید کرد.

به طور معمول متقاضیان شرکت در این طرح بر مبنای امتیاز دریافتی از ۱۰۰ امتیاز ارزیابی می‌شوند و زمانی که مسئولان امور مهاجرت استان ساسکاچوان اقدام به انتخاب از میان متقاضیان نیروی کار ماهر SINP می‌نمایند، کاندیدهای دارای امتیاز بالا دعوت‌نامه خود را دریافت خواهند کرد.

فاکتور تحصیلات:

امتیازفاکتور
۲۳مدرک ارشد و یا دکتری
۲۰مدرک کارشناسی و یا مدرک یک دوره ۳ ساله یا بیشتر از دانشگاه یا کالج
۲۰مدارک فنی حرفه ای معادل شرایط استان ساسکاچوان
۱۵مدرک دانشگاهی دوره حداقل ۲ساله
۱۲مدرک دانشگاهی دوره حداقل یکساله
 

فاکتور تجربه کاری و مهارت (در دو بخش ۵ سال گذشته و ۵ سال ماقبل آن)
تجربه کاری ۵ ساله قبل از تاریخ ارسال درخواست متقاضی ارزیابی می‌شود:

امتیازتعداد سال‌‌ها
۱۰۵ سال
۸۴ سال
۶۳ سال
۴۲ سال
۲۱ سال

تجربه کاری از بین ۶ تا ۱۰ سال قبل از تاریخ ارسال درخواست متقاضی باشد:

امتیازتعداد سال‌‌ها
۵۵ سال
۴۴ سال
۳۳ سال
۲۲ سال
۰کمتر از یکسال
 

فاکتور توانایی مهارت زبان 

امتیازمهارت زبان
۲۰CLB 8 و بالاتر
۱۸CLB 7
۱۶CLB 6
۱۴CLB 5
۱۲CLB 4
۰کاندیدای انگلیسی و یا فرانسوی زبان بدون نتایج آزمون و مدرک معتبر زبان
 

فاکتور سن متقاضی

امتیازسن
۰زیر ۱۸
۸۱۸ تا ۲۱ سال
۱۲۲۲ تا ۳۴ سال
۱۰۳۵ تا ۴۵ سال
۸۴۶ تا ۵۰ سال
۰بالای ۵۰ سال
 

حداکثر امتیازهای کسب شده برای فاکتورهای مذکور ۷۰ امتیاز است.

 فاکتور ارتباط با بازار کار ساسکاچوان و تطبیق‌پذیری

با توجه به این واقعیت که کاندیدهایی که دارای ارتباط قوی با استان ساسکاچوان و بازار کار این استان هستند، به احتمال زیاد قصدشان از سکونت و اقامت در این استان واقعی است و توانایی استقرار در این استان را به صورت موفقیت‌آمیز دارند، داشتن دایره ارتباطی در ساسکاچوان موجب دریافت امتیازات بیشتر برای متقاضی می‌شود.

 
امتیاز فاکتور
۲۰اقوام و فامیل نزدیک در ساسکاچوان( اگر شما و یا همسرتان دارای اقوام و فامیل نظیر والدین، پدربزرگ، مادربزرگ،خواهر، برادر، خاله، عمه، عمو، دایی و فرزندان آنها، خواهرزاده و برادرزاده در ساسکاچوان باشید که دارای شهروندی و اقامت دائم کانادا و ساکن استان ساسکاچوان هستند، امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت.)
۵تجربه کاری قبلی در ساسکاچوان( حداقل ۱۲ ماه کار در ۵ سال گذشته با استفاده از مجوز کار معتبر)
۵تجربه دانشجویی قبلی در ساسکچوان( حداقل یکسال تحصیلی کامل در یک موسسه آموزشی معتبر مقطع post-secondary در استان ساسکاچوان با استفاده از یک مجوز تحصیل معتبر)

 حداکثر امتیازهای کسب شده برای فاکتورهای مذکور ۳۰ امتیاز است.
بگذارید برای درک بهتر ماتریس محاسبه امتیاز متقاضیان طرح استانی ساسکاچوان چند مثال بزنیم.
آنتونی ۲۸ ساله برای ۸سال در پیشه جوشکاری فعالیت کرده است، شغل واجدشرایطی که در لیست مشاغل مستثنی قرار نگرفته است. او یک دوره آموزشی فنی ۲ساله جوشکاری را در هنرستان-کالجی در کشور نیجریه گذرانده و دیپلم آنرا گرفته و معادلسازی با مدارک کانادایی را انجام داده است و پس از گذراندن آزمون انگلیسی، نمره CLB 8 را به خود اختصاص داده است.

او دارای هیچ خانواده و اقوامی در استان ساسکاچوان نیست و به هیچ عنوان سابقه کار و یا تحصیل در کانادا و این استان را ندارد. با توجه به موارد ذکرشده، او صلاحیت دریافت ۶۰ امتیاز را از سیستم استانی خواهد داشت اما از سیستم اکسپرس انتری امتیاز لازم (حداقل ۶۷ از ۱۰۰) را کسب نمیکند و مجاز به شرکت در برنامه استانی ساسکاچوان از طریق OID خواهد بود.

رائول ۴۰ ساله پس از تکمیل یک دوره فنی یکساله و دریافت گواهی مکانیک به عنوان یک تکنسین دستگاه بافندگی برای مدت زمان ۲۰ سال در هند کار کرده است و شغل او در سیستم طبقه‌بندی مشاغل در کانادا به عنوان NOC 7311: مکانیک صنعتی شناخته می‌شود (که جزو مشاغل مستثنی و خط خورده برای شرکت در طرح استانی نیست). او در آزمون زبان انگلیسی نتیجه CLB4 را کسب کرده و پسرعموی او به همراه خانواده در ساسکاچوان زندگی می‌کنند. تمامی فاکتورها و شاخصه‌های رائول موجب کسب امتیاز ۶۹ از سیستم استانی برای وی می‌شود.

مانون ۳۰ ساله هشت سال پیش مدرک کارشناسی خود را در رشته زیست‌شناسی کشاورزی از دانشگاه ساسکاچوان گرفته و بعد از آن به کشور خود هاییتی برگشته است؛ جایی که در آنجا برای مدت ۷ سال به عنوان سرپرست مزرعه قهوه کار کرده است. شغلی مورد تقاضا در کانادا که با کد NOC 8252 و به عنوان پیمانکار خدمات کشاورزی شناخته می‌شود.

همچنین او با گذراندن آزمون زبان سطح CLB 8 را در زبان فرانسه کسب کرده است. بدین ترتیب امتیاز ۶۹ از سیستم استانی و ۶۸ از سیستم اکسپرس انتری به مانون تعلق خواهد گرفت و او از طریق برنامه استانی زیرگروه EE اقدام خواهد کرد.
 تمام این افراد حداقل امتیاز ۶۰ را کسب کرده‌اند و می‌توانند EOI را ارسال کنند. البته باز هم با این اوصاف، دریافت دعوت‌نامه درخواست برای آنها تضمین‌شده نخواهد بود.

تمکن مالی مورد نیاز برای شرکت در برنامه نیروی کار ماهر استان ساسکاچوان

بنابر جدیدترین اطلاعات ارائه شده توسط سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، تمامی کاندیداها باید پس از انتخاب شدن از بین مجموعه متقاضیان و دریافت دعوتنامه ی اپلای، گواهی تمکن مالی سه ماهه ارائه دهند. بنابراین در صورت داشتن امتیاز بالا بهتر است از ۱ ماه قبل از تشکیل پروفایل EOI دارای تمکن مالی کافی در حساب بانکی خود باشند. باید توجه داشته باشید که این مبلغ به ازای تعداد افراد خانواده متقاضی میباشد و هر سال درصدی به آن افزوده می شود مطابق جدول زیر: 

 
تمکن مالی مورد نیاز به دلار کاناداتعداد اعضای خانواده
۱۲.۹۶۰ دلار۱
۱۳.۵۱۶ دلار۲
۱۹.۸۳۶ دلار۳
۲۴.۳۸۰ دلار۴
۳۱.۵۲۷ دلار۵
۳۰.۸۰۶ دلار۶
۲۹.۹۳۴ دلار۷
۳.۴۹۲ دلاربرای هر یک نفر اضافه‌تر از این تعداد

سیستم EOI ساسکاچوان چگونه کار می‌کند؟

چنانچه واجد شرایط برنامه نیری کار متخصص استان ساسکاچوان باشید، امکان تشکیل و ارسال پروفایل ابراز علاقه مندی یا همان EOI را خواهید داشت. ارسال EOI اولین مرحله برای درخواست SINP (Saskatchewan International Nominee Program) محسوب می‌شود.
EOI یک پروسه پیش درخواست است که به کاندیداها این اجازه را می‌دهد تا یک فرم آنلاین را برای اعلام علاقه خود و نشان دادن مهارت‌های خود پر کنند. اطلاعات درخواست‌شده براساس معیارهای سیستم امتیازبندی SINP بوده و برای ارزیابی و رتبه بندی فرد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
چنانچه شما با موفقیت یک EOI را ایجاد و ارسال کنید، وارد مجموعه کاندیدهای واجدشرایط EOI خواهید شد و شامل موارد زیر می‌شوید:
•  پروفایل شما برای یکسال از زمان ارسال معتبر خواهد بود.
•  کاندیداها می‌توانند در هر زمان تنها یک پروفایل EOI فعال در سیستم داشته باشند.
•  شما براساس اطلاعاتی که در پروفایل خود داده‌اید، رتبه‌بندی خواهید شد.
•  کاندیداهای دارای بالاترین امتیاز به طور معمول دعوت‌نامه درخواست یا همان Invitations to Apply دریافت میکنند.
•  SINP از سیستم الکترونیکی برای ارسال‌ دعوتنامه و درخواست‌های نامزدی استفاده میکند و از طریق ایمیل با شما در ارتباط خواهد بود. به همین خاطر لطفا از اعتبار و صحت آدرس ایمیل خود مطمئن شوید.
•  حتما از این موضوع مطمئن شوید که اطلاعاتی که در EOI ارائه داده‌اید جدید و دقیق باشد و چنانچه موقعیت شما تغییر کرد، باید پروفایل خود را آپدیت کنید.
•  چنانچه مشخص شود که اطلاعات اشتباه ارائه داده‌اید و یا جزئیات مهم را تکمیل نکرده‌اید، درخواست شما رد خواهد شد. 

در همین راستا چنانچه تمایل داشته باشید می‌توانید با استفاده از مشاوره کارشناسان مجرب شرکت‌ پیشرو مهاجر سعادت به بررسی روش‌های ممکن مهاجرت و اخذ ویزای کانادا پرداخته و پرونده و پروفایلی کاملا تخصصی در سیستم اخذ اقامت ایجاد نمایید و از این طریق از هرگونه اشتباه و نقص در پرونده درخواستی به دور بوده و با آگاهی کامل ضریب موفقیت خود را در کسب نامزدی استانی و کاریابی در کانادا بالا ببرید.