شما عزیزان می‌توانید از لیست کشورهای زیر ، اقامت کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید…

اگر این روزها فکر مهاجرت و اخذ اقامت کشوری در خارج از ایران را در سر دارید پیشرو مهاجر سعادت به همراه کادری مجرب و حرفه‌ای در زمینه‌ی ویزا ، اقامت ،  مهاجرت و… درکنار شماست تا بهترین انتخاب را برای آینده‌ای درخشان در خارج از مرزها داشته باشید.

ابتدا بهتر است که بدانیم مهاجرت به چه معناست و دلایل آن چیست؟!

در واقع امر مهاجرت یعنی جابه‌جایی انسان‌ها از مکانی به مکانی دیگر به منظور کار یا زندگی (بهتر) است.

مهاجرت معمولا به دلیل

  • عوامل نامساعد دورکننده‌ای مانند فقر، بیماری، مسائل سیاسی، کمبود غذا، بلایای طبیعی، جنگ، بیکاری و کمبود امنیت اتفاق میافتد.
  • دلیل دوم می‌تواند شرایط و عوامل مساعد جذب‌کنندهٔ مقصد مهاجرت مانند امکانات بهداشتی بیشتر، آموزش بهتر، درآمد بیشتر، مسکن بهتر و آزادی‌های سیاسی بهتر باشد.

تازه ترین مطالب حوزه‌ی اقامت و مهاجرت...

نکات مهاجرت و کار در کانادا
لیست مشاغل مورد نیاز کانادا (بروز شده)
اینجا کلیک کنید...
کسب اقامت دائم کشور کانادا
از طریق روش اکسپرس اینتری Express Entry
اینجا کلیک کنید...
Previous
Next

انواع مهاجرت

نگاهی به آمار آوارگان و پناهندگان در سال ۲۰۱۹

علل مهاجرت چیست؟!

تئوری‌های سنتی مهاجرت بین موارد «عوامل رانده شدن» و «عوامل جذب وکشش» تقسیم می‌شوند که عوامل رانده شدن در وهله اول به تحریک و انگیزش افراد برای مهاجرت از کشور مبدأ منجر می‌شود. این موارد شامل مهاجرت اقتصادی یا کاری (معمولاً مهاجرت نیروی کار)، مهاجرت تحصیلی به دلیل کمبود زیر ساخت های مناسب آن رشته یا حتی برآورده نشدن نیازهای تحصیلی و زندگی دانشجویان نخبه در کشور مبدأ ، مشکلات اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی و… و همینطور تفاوت‌ در میزان کیفیت زندگی،کار و دستمزدها عوامل مهم و تعیین‌کننده هستند. معمولا افراد فقیر از کشورهای کمتر توسعه یافته یا در حال رشد می‌توانند «استانداردهای بالای زندگی» در کشورهای توسعه یافته بیش از کشور اصلی خود تجربه کنند.

یکسری از مهاجران که بازنشسته هم میتوانند باشند از کشورهای ثروتمند به کشورهای با هزینه‌های پایین با آب وهوای بهتر ومناسب تر، نیز نوع جدیدی از مهاجرت بین‌المللی است. مثلا مهاجرت  شهروندان بازنشسته بریتانیایی انگلیسی به اسپانیا ، ایتالیا و… است. بعضی از مهاجران علائق خود را به اقامت در کشورهای این چنینی با دلایلی مانند فرهنگ غنی ، طبیعت بکر و…  میدانند.

مهاجرت بعضی وقت‌ها به شکل سرمایه گذاری در کشور مقصد مثلا کانادا است که منافع بسیار زیادی برای کشور مقصد و همچنین خود افراد متقاضی مهاجرت دارد است مثلا در امر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور کانادا شما با اثبات تمکن مالی که چیزی در حدود ۶۰۰ هزار دلار کانادا هست و ثبت یک شرکت به مدت دو سال توسط دولت این کشور مانیتور و رصد میشوید ولی در عوض از تمامی حقوق شهروندی شهروندان کانادا به جز حق رای در انتخابات بهره مند هستید مثل تحصیل رایگان فرزندان و اجازه کار همسر فرد متقاصی به صورت آزادانه و دلخواه و همینطور درمان و بیمه سلامت کانادا.پس کشورهایی که در حال حاضر برنامه های مهاجرتی منظم و متنوع دارند در واقع به اقتصاد و رفع نیازهای کاری و شغلی و… خود کمک شایانی میکنند که آمارهای آنها جالب توجه است.

۵/۵

نظرات ، انتقادات و پیشنهاداتتون رو با ما درمیون بذارین…

نظرات شما...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *