جاذبه های فرانسه

برج ایفل فرانسه

برج ایفل سمبل شهر پاریس و یکی از اولین جاذبه های توریستی یا به بیان بهتر نخستین جاذبه گردشگری فرانسه می باشد. برج ایفل توسط گوستاو ایفل به عنوان بنای افتتاحیه نمایشگاه بین المللی معماری پاریس در سال ۱۸۸۹ ساخته شد. ارتفاع برج ایفل ۳۲۴ متر است که هنوز هم بلند ترین ساختمان پاریس است. به دلیل حجم بالای توریست برج ایفل  به یکی از پول ساز ترین جاذبه های توریستی دنیا تبدیل شده است.

قصر شاتو دو ویلاندری فرانسه

در مرکز فرانسه یک قلعه و قصر باشکوه در شهر ویلاندری قرار دارد که محل دیدارهای مهم  فیلیپ دوم (پادشاه فرانسه) و ریچارد یکم (پادشاه انگلیس) است. این منطقه میزبان پیمان صلح بین فرانسه و انگلیس بود. عظمت و شکوه قصر شاتو دو ویلاندری Chateau de villandry در کنار باغ های سبز اطرافش سبب شهرت جهانی این ناحیه شده است وگردشگران بسیاری هر سال از این منطقه تاریخی دیدن می کنند.

کلیسای نوتردام فرانسه

یکی از مهمترین و زیباترین بناهای مذهبی پاریس کلیسای نوتردام Notre Dame است. قدمت این کلیسای زیبا بیش از هفتصد سال است. هر سال بیش از ۱۳ میلیون گردشگر با هر مذهب و آیینی از این کلیسای زیبا دیدن می کنند. برج‌های دوقلوی زیبا همراه با گچ بری‌های منحصربه فرد در کنار ساختمان کلیسا قرار دارند و ارتفاع هرکدام از آنها ۶۹ متر است. ناقوس های متعدد و مختلفی در برجهای نوتردام وجود دارند که در گذشته برای اطلاع رسانی و انجام مراسم مذهبی استفاده می‌شدند. این کلیسای مشهور در میانه‌ی رود سن و در جزیره سیته (تقریبا در وسط شهر پاریس) قرار دارد. ساخت کلیسای نوتردام در قرن چهاردهم به پایان رسید و دارای یک ناقوس ۱۳ تنی است. این ناقوس در سال چند بار به مناسبت مراسم های خاص به صدا در می آید.

تفریحگاه ساحلی سنت تروپز St Tropez فرانسه

سنت تروپز در فرنچ ریویرا یک تفریحگاه و استراحگاه ساحلی محسوب می شود. زمانی سنت تروپز یکی از استحکامات نظامی، روستای ماهیگیری و تجمع هنرمندان بود. در حال حاضر سنت پروز برای مدل های دنیای مد، ثروتمندان و میلیونر ها یک تفریحگاه عالیست. سواحل سنت تروپز، پر از دوستداران حمام آفتاب، موج سواران، ملوانان و علاقه مندان ورزش های آبی موتوری و قایق سواری است.  در خارج از تابستان و فصل اوج مسافر، جشن و مهمانی های سنت تروپز کمتر می شود، ولی می توانید هنرمندان، نویسندگان و فیلم سازان را در این روستای دیدنی و با شکوه ببینید.

دره چامونیکس فرانسه

دره چامونیکس یکی از قدیمی ترین پیست های اسکی فرانسه است. اولین المپیک زمستانی در سال ۱۹۲۴ در اینجا برگزار شد. دره چامونیکس در نزدیکی مونت بلانت در آلپ فرانسه قرار دارد. در زمستان پیست اسکی چامونیکس اسکی بازان کلاس جهانی را از همه جای دنیا و بخصوص اروپا به اینجا می کشاند. چون پیست چامونیکس سخت ترین سراشیبی ها اسکی را داراست، بسیار مورد توجه اسکی بازان حرفه ای می باشد. در تابستان هم دره چامونیکس بهشت کوه نوردان برای صعود به آلپ است. تله کابین سواری هم در تابستان یک تفریح محبوب است که در پیست چامونیکس امکانات آن مهیاست.

کاخ ورسای فرانسه

کاخ ورسای را همه  با ماری آنتوانت ملکه ی فرانسوی به یاد می آورند که در طول انقلاب فرانسه به دار آویخته شد. قصر سلطنتی در سال ۱۶۲۴ ساخته شد و در طی سال ها به تزئینات آن اضافه گردید. کاخ ورسای در خارج از شهر پاریس قرار دارد و به خاطر تالار آیینه و باغ های زیبایش در دنیا معروف است.

جزیره مونت سنت میشل فرانسه

مونت سنت میشل یک جزیره کوچک جزر و مدی است که دورتر از ساحل نورماندی قرار گرفته است. در سنت میشل یک کلیسای بندیکت نورمن که به خوبی باقی مانده، در نوک جزیره وجود دارد که اطراف آن خیابان ها و خانه هایی به سبک معماری شهرهای قرون وسطی قرار گرفته اند. یک گذرگاه جزیره را به زمین اصلی فرانسه وصل می کند.

تنگه جرج وردون Gorge du Verdon فرانسه

جرج وردون واقع در جنوب شرقی فرانسه یکی از زیباترین تنگه های رودخانه در اروپاست. عمق این تنگه که بین کاستلان و ماسترس- سنت ماری قرار دارد، ۷۰۰ متر است. تنگه جرج وردن منطقه ای است که بهترین مناظر رودخانه ای را در آن می توانید تماشا کنید.

قلعه چمبورد فرانسه

قلعه چمبورد شاهکاری در معماری دوره رنسانس فرانسه است. دستور ساخت قلعه چمبورد در سال ۱۵۱۹ توسط پادشاه فرانکویس اول که در جنگل نزدیک قلعه به شکار مشغول می شد، داده شد. قلعه دارای ۴۴۰ اتاق است که اکثرشان خالی بودند و خود فرانکویس هم در مجموع کمتر از ۴۰ روز در قلعه اقامت داشته است.

کاخ پاپ فرانسه

جاذبه نخست گردشگری آوینگون، یعنی کاخ پاپ، یکی از بزرگترین و مهمترین بناهای اروپایی است که با سبک معماری گوتیک قرون وسطی ساخته شده است. کاخ پاپ قصری است که پاپ های آوینگون از آنجا فرامین خود را صادر می کردند. البته در یک دوره قصر بین پاپ دوم و پاپ دیگری در آوینون، تقسیم شد. دیوار های این قصر که به ضخامت ۳ متر اند، برج های دیده بانی و دروازه های بالارو همه به شکل قلعه مانند این قصر تاکید دارند (یعنی از آن به عنوان دژ هم استفاده می شد).

شهر تاریخی کارکازون فرانسه

کارکازون شهری تاریخی و دارای استحکامات قوی در منطقه لانگیودوک-روسیلون است. شهر کارکازون قدمت ۲۵۰۰ ساله دارد و در اواسط قرن سیزدهم به بخشی از فرانسه تبدیل شد. زمانی شهر کارکازون مرکز صنعت منسوجات پشمی فرانسه بود. در قرن نوزدهم با اجرای پروژه بازسازی شهر، کارکازون به یک مقصد معروف توریستی تبدیل شد.

قصر فونتن بلو فرانسه

قصر فونتن بلو که در ۶۵ کیلومتری پاریس مرکزی قرار گرفته است، یکی از بزرگترین کاخ های ییلاقی سلطنتی فرانسه به شمار می آید. در قرن دوازدهم قصر فونتن بلو جایی بود که در آن ناپلئون قبل از اینکه به البا تبعید شود از امپراتوری کناره گیری کرد. مجموعه فونتن بلو پر از ساختمان های پر زرق و برقی است که داخلشان حتی از بیرون پر زرق و برق تر است.

شهر آنسی فرانسه

شهر آنسی در کوههای آلپ و در انتهای شمالی دریاچه آنسی قرار گرفته است. این پایتخت تماشایی زمانی بخشی از کشور سوئیس و ساردینیا بود اما در سال ۱۸۶۰ به فرانسه پیوست. شهر قرون وسطی آنسی با کانال های کوچک و نهرهای جاری شده که آب همه آنها تمیز، شیرین و لاجوردی رنگ است، به چند قسمت تقسیم می شود. مهمترین جاذبه آنسی بنایی به نام Palais de IIsle است که در وسط کانال قرار گرفته است.

تفریحگاه ساحلی دس انگلیز Des Anglais شهر نیس فرانسه

تفریحگاه ساحلی des Anglais در نیس فرانسه احتمالا معروف ترین مسیر پیاده روی را در میان سواحل مدیترانه دارد. این اسم به خاطر حضور توریست هایی انتخاب شد که از شروع قرن هجدهم زمستان ها را در این منطقه سپری می کردند. امروزه این تفریحگاه نه تنها در میان علاقه مندان به حمام آفتاب بلکه علاقه مندان به اسکیت بورد و اسکیت از اولین مقصد های گذراندن تعطیلات است.

شهر قدیمی استراسبورگ فرانسه

استراسبورگ یک شهر قرون وسطی است که در گذشته پایتخت آلساک بود. شهر قدیمی استراسبورگ دارای خیابان های باریک سنگ فرش است که دو طرف خیابان، ساختمان های چوبی قرار دارند. به عقیده توریست ها بهترین راه کشف شهر قدیمی استراسبورگ پیاده روی یا دوچرخه سواری در امتداد کانال های شهر است.

کلیسای جامع ریمز فرانسه

بدلیل اینکه تاجگذاری پادشاهان فرانسوی در اینجا انجام می شد، کلیسای جامع ریمز چون جای مهمی در سلطنت فرانسه به شمار می رفت. ساخت این بنای عظیم و خیره کننده به سبک گوتیک از سال ۱۲۱۱ تا ۱۳۷۵ طول کشید. کلیسای جامع ریمز سالانه یک میلیون توریست را به سمت خود می کشاند.

پل میلائو فرانسه

پل میلائو یک پل کابلیست که طولانی ترین پل دنیا به طول ۳۴۳ متر می باشد. پل چهار مسیره میلائو از دره رود تارن در جنوب فرانسه عبور می کند. پل میلائو در سال ۲۰۰۴ افتتاح گردید و یکی از شاهکارهای مهندسی فرانسه به شمار می آید.

شهر بونی فاسیو فرانسه

بونی فاسیو شهری در جنوب شرقی منطقه جزیره ای کورسیکا فرانسه می باشد. ساحل نزدیک شهر بونی فاسیو دارای صخره های سنگ آهکی و گچی سفید است که به اقیانوس یک شکل غیر عادی داده اند. فرسایش صخره ها را به عقب رانده تا جاییکه ساختمان ها به نظر می رسد در حال آویزان شدن از لبه صخره هستند. یک دژ قدیمی که زمانی محل اقامت لژیون فرانسه بود نیز در بونی فاسیو وجود دارد که در حال حاضر به موزه تبدیل شده است.

تالاب کامارگ فرانسه

کامارگ جایی بین دریای مدیترانه و دلتای رود رون می باشد که بزرگترین دلتای رودخانه در غرب اروپا محسوب می شود. تالاب های کامارگ به خاطر پرندگانی که در آن زندگی می کنند، معروف شده است. حدود ۵۰۰ گونه پرنده شامل فلامینگوی صورتی در این تالاب زندگی می کنند. کامارگ را همچنین با اسب های کوچک سفیدش می شناسند که در تالاب های وسیع پرسه می زنند.

بناهای تاریخی شهر نیمز فرانسه

نیمز شهری در جنوب فرانسه است که زمانی یکی از مهمترین شهرهای این کشور در زمان روم باستان بود. با دیدن مجموعه بناهای مربوط به زمان روم باستان در شهر نیمز، در واقع می توان به اهمیت آن در دوران باستان پی برد. این بناهای تاریخی شامل یک آمفی تئاتر حیرت آور و جالب و یک معبد رومی می باشد که در شرایط بسیار خوبی باقی مانده اند. به همین خاطر اغلب به ریمز، روم فرانسه می گویند.

منطقه لی پوی ان ولای Le Puy-en-Velay فرانسه

منطقه لی پوی ان ولای در جنوب فرانسه به خاطر سه چیز معروف شده است: کلیسای جامع، عدس و درست کردن قیطان و بند کفش. از جاذبه های مورد توجه منطقه لی پوی، معبد مریم مقدس در بالای کوه مونس آنیسیوس می باشد که زائران را قبل از قرون وسطی به سمت خود می کشاند. کلیسای جامع نتردام مشهور ترین جاذبه توریستی این منطقه می باشد.

قلعه چنانسی Chateau de Chenonceau فرانسه

قلعه چنانسی، شاید معروف ترین قلعه در لویر ولی باشد. قلعه چنانسی در قرن شانزدهم در عرض رود چر ساخته شد. در زیر قلعه، گذرگاههایی برای عبور قایق ها وجود دارد. بعد از قلعه ورسایلس، چنانسی پربازدید ترین قلعه در فرانسه است که به خاطر باغ های دوست داشتنی اش مورد توجه است. قلعه چنانسی بعد از جنگ جهانی دوم به دلیل آسیب هایی که دید، مرمت و تعمیر گردید.

موزه لوور فرانسه

از جمله آثار موجود در موزه لوور می توان به تابلو مونالیزا، کتیبه کوروش کبیر، گاو بالدار آشوری، لوح حمورابی و بسیاری دیگر اشاره کرد. در موزه لوور بیش از ۳۵ هزار اثر هنری وجود دارد. به موزه لوور، موزه ی عمومی نیز می گویند زیرا از سال ۱۷۹۳ میلادی تاکنون در جمع آوری آثار تمام جهان فعالیت دارد.ساختمان لوور در زمان های گذشته از کاخ های سلطنتی و شاهانه بوده که در آن اثرهای مهم سلطنتی نگهداری میشد. بعد از انقلاب کبیر این موزه به عنوان موزه ملی و رسمی در کشور فرانسه شناخته شد.یکی از مهم ترین آثار موجود در موزه لوور پاریس، اسب دو سر می باشد که به زمان تخت جمشید باز می گردد. اسب دو سرر در آن زمان جزو سر ستون اصلی تخت جشید بوده است.از اثرهای موجود دیگر کتیبه داریوش کبیر است که به زمان هخامنشیان باز می گردد، متن کتیبه در مورد دعا برای اهورا مزدا، شجره نامه داریوش بزرگ و دستور احداث بنای کاخ آپادانا شوش می باشد. آثار تاریخی و ملی ایران در موزه لوور به ۲۵۰۰ عدد می رسد. این آثار در قسمت سالن های ۱۲ تا ۲۰ موزه قرار دارد.

جزیره کرس فرانسه

جزیره کرس(Corsica)یکی از جزایر و مکان های دیدنی فرانسه است که چهارمین جزیره بزرگ مدیترانه نیز شناخته میشود. این منطقه از آب و هوای معتدلی بهره مند است و به لطف ساحل زیبا و چشم انداز کوهستانی اش، مکانی جذاب برای گردشگران محسوب می شود.

جزایر پولی نزی فرانسه

جزایر پلی نزی Polynesia جزو مکانهایی است که هنوز به دلیل بازدید کمتر گردشگران بکر و دست نخورده باقی مانده و درواقع جزایر پولی نزی مجموعه ای از ۱۱۸ جزیره‌ی طبیعی و رویایی است. بومی های این جزایر به خوبی انگلیسی صحبت می کنند و بسیار مهمان نواز و شاد هستند. بزرگترین جزیره این منطقه تاهیتی (Tahiti) نام دارد که به جزیره عشق معروف است. این جزیره ساحلی زیبا و کوه‌های بلند و سرسبزی دارد. سواحل کم عمق، آب های تمیز و شفاف که در کنار ماهی های رنگارنگ و دلفین ها به آرامی شنا می کنند، تجربه ای بی نظیر در یک سفر به یاد ماندنی خواهند بود. غواصی و سایر تفریحات آبی در این منطقه جذابیت خاصی دارند. جزیره‌ی بورابورا (Bora Bora Islands) هم در این مجموعه قرار دارد و با اینکه کوچک است، اما جزو منحصربه فردترین جزایر توریستی جهان محسوب می شود. خانه های کوچکی مخصوص اسکان گردشگران در این جزیره ساخته شده است زوج‌های جوان را برای گذراندن ماه عسل به سمت خود می‌کشانند تا از فضای زیبا و رمانتیک آن بهره ببرند. اگر به این منطقه سفر می کنید از خوراکی ها و غذاهای خوشمزه آن نگذرید!
در بیشتر غذاها و حتی نان‌های جزایر پولینسیا از میوه های مختلف استفاده می شود. استفاده از میوه های تازه طعم غذاها و شیرینی های مردم پلی نزی را متفاوت کرده است.

۵/۵