انواع کلاس های پرواز

کلاس اکونومی: بلیط هواپیمای اکونومی،از همه بلیط ها ارزان تر است و همین موضوع باعث استقبال بیشتر مردم از این کلاس پرواز شده است.

کلاس پریمیوم اکونومی (W) : تا حدی به کلاس اکونومی شباهت دارد ولی امکاناتش از کلاس اکونومی کمی بیشتر است.در این کلاس پرواز، مسافرها این امکن را دارند که از سالن های استراحت مخصوص ایرلاین استفاده کنند.

کلاس بیزینس یا تجاری (J) : در این کلاس فاصله ی بین صندلی ها خیلی بیشتر است و صندلی ها معمولا به صورت مبله است.نحوه سرو غذا و خدمات هم متفاوت است و دارای امکانات رفاهی متعددی مثل کانتر مستقل و حمل و نقل مجزا از ترمینال تا هواپیما و بالعکس می باشد.

کلاس فرست (F) : یکی از بهترین و لاکچری ترین کلاس های پرواز به شمار می آید.در این پرواز کلیه خدمات و امکانات به مراتب خیلی لاکچری تر و مجلل تر به همراه خدمات و سرویس های بهتر و متنوع تر در اختیار مسافران قرار میگیرد.

چند کلاس پروازی مختص افراد خاص

کلاس R : این کلاس پرواز مخصوص سوئیت‌های بسیار مجلل هواپیماهای ایرباس A380 متخص شرکت‌های هواپیمایی سنگاپور است.

کلاس RU : این کلاس پرواز، یک کلاس اختصاصی برای شرکت هواپیمایی دلتا است.

کلاس CB : این کلاس پرواز، یک کلاس پروازی مخصوص است که در آن یک صندلی اختصاصی برای بار در اختیار خواهید داشت.

کلاس P : این کلاس پرواز یک کلاس اختصاصی، برای شرکت هواپیمایی اتحاد و مختص برای سوئیت‌ مجلل رزیدِنست در هواپیمای ایرباس A380 است.

کلاس F : این کلاس پرواز یک کلاس اختصاصی نوزادان است که قیمت آن معمولا تنها ۱۰ درصد از کلاس اختصاصی برای افراد بزرگسال است.

کلاس CH : این کلاس پرواز یک کلاس اختصاصی کودکان است که که قیمت آن‌ بسته به شرکت‌ هواپیمایی که انتخاب می‌کنید ممکن است بین ۰ تا ۵۰ درصد کمتر از کلاس اختصاصی برای بزرگسالان باشد.

کلاس CL : این کلاس پرواز مختص قشر روحانیت است.

کلاس DP : این کلاس پرواز مختص دیپلمات‌ها و افراد خاص است.

کلاس PG : این کلاس پرواز مختص زائران و پروازهایی که به سمت اماکن مقدس است اختصاص دارد.

کلاس YGA : این کلاس پرواز گونه‌ای کلاس نظامی است. از این کلاس پرواز معمولا برای سفرهای کاری استفاده می‌شود که فضا و خدماتی که در این کلاس ارائه می‌شود، تا حدی شبیه کلاس‌های پرواز است.

۵/۵