انگشت ‌نگاری ویزای کانادا

یکی از مراحلی که باید برای اخد ویزای کانادا انجام دهید انگشت‌نگاری یا بیومتریک است که هر متقاضی باید شخصا با حضور در دفاتر مرتبط با سفارت کانادا انجام دهد.  از سال ۲۰۱۳ به بعد، طبق قانون کانادا، انگشت‌نگاری برای متقاضیان  صدور ویزای کانادا الزامی شد. خوب است بدانید که تا قبل از انجام انگشت‌نگاری، درخواست صدور ویزای کانادا به جریان نمی‌افتد. وزیر مهاجرت کانادا برای بالابردن امنیت کانادا و وارد نشدن افراد با پاسپورت غیرقانونی و جلوگیری از کاهش ورود پناهندگان به این کشور، انگشت‌نگاری را جزء شرایط صدور ویزای کانادا قرار داده است.

 • به دلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران هموطنان عزیز به ناچار می بایست به یکی از دفاتر انگشت نگاری در کشور های همسایه سفر کنند.
 • به چند روش می توان برای ویزای کانادا اقدام کرد که در این بین درخواست انلاین ویزای کانادا یکی از مهمول ترین روش های موجود به حساب میاد.
 • در زمان انگشت‌نگاری هیچ مصاحبه‌ای با متقاضیان صورت نمی‌گیرد و نیازی نیست که اطلاعات پرونده خود را ارائه کنید.

برای متقاضیان دریافت ویزای کانادا، حتمأ سوالات زیادی در رابطه با انجام انگشت‌نگاری وجود دارد. برای یافتن پاسخ سوالات خود در این مقاله با ما همراه باشید.

نکات مهم انگشت ‌نگاری کانادا

 • متقاضی تنها ۳۰ روز فرصت دارد نسبت به انگشت نگاری یا بیومتریک کانادا اقدام کند و در صورت عدم مراجعه متقاضی، پرونده کنسل و در نهایت مردود اعلام خواهد شد.
 • اشخاصی که قصد مهاجرت خانوادگی به کانادا را دارند باید به صورت هم‌زمان برای انجام انگشت‌نگاری در دفاتر VAC حضور پیدا کنند.
 • اگر خالکوبی روی انگشت یا صورت خود دارید؛ قبل از انگشت نگاری آن را از بین ببرید.
 • برای انجام انگشت‌نگاری ویزای کانادا لازم نیست تمام مدارک پرونده خود را به همراه داشته باشید؛ بلکه ارائه نامه‌ای که پس از دریافت کد رهگیری از سوی سفارت کانادا ارسال شده کافی است.
 • اگر انگشتتان آسیب دیده است تا زمان ترمیم آن، از انجام انگشت‌نگاری دوری کنید.
 • اثر انگشت متقاضیان دریافت ویزای کانادا به منبع اطلاعاتی دولت کانادا ارسال می‌شود. دولت کانادا به تمام افراد اطمینان داده است که اطلاعات بیومتریک و هویتی متقاضیان در جایی امن ذخیره خواهد شد و فقط طبق قوانین کانادا افراد به آن دسترسی خواهند داشت. بنابراین به‌خاطراطلاعاتی که در اختیار سفارت کانادا قرار داده‌اید جای نگرانی نیست.
 • تمامی پرونده های درخواست ویزا کانادا برای ایرانیان برای برسی نهایی به سفارت کانادا در ترکیه (آنکارا) ارجاع داده می شود و می بایست برای دریافت پاسخ به این شهر مراجعه شود.
 •  اگرچه انگشت نگاری برای ویزای کانادا روندی اجباری است اما در موارد خاص و برای افراد خاص نیاز به بیومتریک نیست.

برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای کانادا روی لینک زیر کلیک کنید!

چه کسانی از انجام انگشت‌ نگاری کانادا معافند؟

 1. اشخاصی که در کانادا حضور دارند برای تغییر ویزا، لازم نیست دوباره انگشت‌نگاری انجام بدهند.
 2. دارندگان ویزای آمریکا که قصد دارند به مدت کم‌تر از ۴۸ ساعت در کانادا حضور داشته باشند
 3. افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند
 4. دارندگان پاسپورت کانادا
 5. دیپلمات‌ها و اشخاصی که در سازمان ملل متحد یا سازمان‌های بین‌المللی کار می‌کنند‎
 6. افرادی که ویزای مهاجرتی  دارند
 7. افراد بالای ۸۰ سال و کمتر از ۱۴ سال

نحوه گرفتن وقت انگشت ‌نگاری کانادا

برای گرفتن وقت سفارت کانادا شما عزیزان میتوانید از طریق مجموعه پیشرو مهاجر سعادت اقدام کنید و باتوجه به وقت‌های موجود و بر اساس زمان بندی شما ، وقت مورد نظر را گرفت.

البته گرفتن وقت سفارت کانادا جزو خدماتی است که مجموعه پیشرو مهاجر سعادت برای اخذ ویزای متقاضیان محترم بصورت پیش فرض انجام میدهد پس اگر درخواست ویزا کردید کارشناسان ویزای این مجموعه خدمات ویزا را بصورت تخصصی و کامل انجام میدهند.

برای انجام انگشت‌ نگاری ویزای کانادا به کجا مراجعه کنم؟

به دلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران، هم‌وطنان باید برای انجام انگشت‌نگاری ویزای کانادا به یکی از دفاتر VAC (سفارت کانادا) در کشورهای همسایه مثل ؛ ترکیه ، ارمنستان ، امارات و… مراجعه کنند.

برای مطالعه نزدیک‌ترین هتل‌ها به سفارت کانادا در استانبول روی لینک زیر کلیک کنید!

مدارک لازم برای انگشت ‌نگاری کانادا

اگر برای دریافت ویزا و ثبت اطلاعات انگشت‌نگاری، درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید، در زمان مراجعه به دفاتر VAC باید رسید درخواست ویزا را به همراه اصل پاسپورت همراه داشته باشید. اما اگرمی‌خواهید مدارک خود را به صورت کاغذی ارائه دهید باید به یکی از دفاتر VAC مراجعه کنید.

مدت زمان اعتبار انگشت ‌نگاری ویزای کانادا

اگر برای دریافت ویزای کانادا، انگشت‌نگاری انجام داده باشید، نتیجه آن تا ۱۰ سال معتبر است. بعد از گذشت این مدت باید اطلاعات خود را به روزرسانی کنید. البته زمانی که برای اقامت دائم کانادا اقدام می‌کنید باید مراحل انگشت‌نگاری را دوباره از اول انجام بدهید.

۵/۵