ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی برای اهدافی نظیر گردشگری ، بازدید از اقوام و… صادر میشود. در حال حاضر به شکل ویزای مولتی کانادا  یا ویزای ۵ ساله کانادا برای ایرانیان (اعتبار ویزای مولتی کانادا تا زمان اعتبار پاسپورت است و اعتبار پاسپورت ایرانیان ۵ ساله است) صادر می‌شود. دارندگان ویزای مولتی کانادا میتوانند تا زمان اعتبار ویزای خود هر زمان و بدون محدودیت وارد خاک کانادا شوند و هر بار تا مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند.

شرایط ویزای توریستی کانادا

برای اخذ این ویزا فاکتورهای مهمی وجود دارد که در صورت فقدان آن درخواست ویزا ریجکت خواهد شد. شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا به این شرح است:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • تائیدیه پزشکی مبنی بر سلامت متقاضی
 • عدم محکومیت جنایی یا مهاجرتی
 • متقاعد کردن آفیسر درباره اینکه وابستگی‌هایی به کشور خود دارید (وابستگی می‌تواند شغل، خانه، دارایی مالی یا خانواده باشد).
 • متقاعد کردن آفیسر درباره اینکه پس از پایان سفر کانادا را ترک خواهید کرد
 • داشتن تمکن مالی کافی برای زمان اقامت در کانادا (مقدار تمکن مالی به مدت زمان اقامت و نحوه اقامت بستگی ‌دارد)
 • نداشتن هدف کار در کانادا

یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا این است که از یکی از بستگان خود در کانادا دعوتنامه دریافت کنید. البته این شرط در مورد سوپر ویزای کانادا صدق می‌کند و برای اخذ ویزای سینگل و مالتیپال الزامی نیست. باید اشاره کنیم که دریافت دعوتنامه، اخذ ویزای سینگل یا مالتیپال را تضمین نمی‌کند و تنها شانس شما را برای دریافت این نوع ویزای توریستی افزایش می‌دهد.

مدارک موردنیاز ویزای توریستی کانادا

 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیم
 • یک قطعه عکس جدید ۳.۵ *۴.۵ رنگی با زمینه سفید (عکس پاسپورت و ویزاهای قبلی قابل قبول نمی باشد.)
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • ترجمه سند ازدواج در صورت هم سفر بودن با همسر
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت همراهی فرزندان
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
 • مدارک مالی شامل نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی با مهر بانک (حساب کوتاه مدت یا جاری) (با درج ارز دلاری یا یورویی) به همراه گردش ۶ ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار یا اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید. (مدت اعتبار نامه تمکن مالی و ریز پرینت ۶ ماهه حساب حداکثر یک ماه است.)
 • ترجمه اسناد ملکی ( اسناد ملکی می تواند شامل کلیه سندهایی از جمله ملک، زمین، باغ یا مغازه باشد) 

برای مطالعه دقیق تر مدارک مورد نیاز ویزای کانادا روی لینک زیر کلیک کنید!

سابقه سفری چیست؟

سابقه سفر به حوزه های ویزایی معتبر. ۵ حوزه معتبر ویزایی وجود دارد:

شنگن، شامل ۲۸ که کشورهایی مانند چین، هونگ گونگ، سنگاپور، ژاپن، کره جنوبی …، تفاوتی ندارد که فرد از کدام یک از این کشورها ویزا گرفته باشد.

همین که فردی سابقه ویزای شنگن داشته باشد، افسر کانادایی راحت تر اعتماد می کند چرا که نشان می دهد فرد به یک کشور شنگن سفر کرده و به ایران برگشته و در نتیجه وابستگی مشخصی به ایران دارد. اگر تعداد این ویزاها حداقل ۲ باشد، وضعیت خوبی را ایجاد می کند. البته اگر شخص ویزای اول را به صورت سینگل بگیرد و ویزای بعدی را مولتی، اعتبار آن باز هم بیشتر می شود.

اگر ویزای اول مولتی و مدت دار باشد هم شرایط خوبی است. چرا که دارندگان ویزای مولتی اجازه رفت و آمد نامحدود را دارند، همانطور که ویزای کانادا اجازه رفت و آمد نامحدود در طول مدت اعتبار را می دهد. حداقل دو ویزای شنگن در ۱۰ سال گذشته و امروزه در ۵ سال گذشته لازم است.

تاکید می کنیم که تفاوتی نمی کند فرد به کدام کشور سفر کرده است، فقط باید در حوزه شینگن باشد. (سوئیس و سوئد کشورهای الحاقی هستند که ویزای بسیار معتبری دارند. ورود از کشورهایی مثل آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا هم بسیار عالی است

انگشت نگاری یا بیومتریک چیست؟

یکی از مراحلی که باید برای اخد ویزای کانادا انجام دهید انگشت‌نگاری یا بیومتریک است که هر متقاضی باید شخصا با حضور در دفاتر مرتبط با سفارت کانادا انجام دهد.

از سال ۲۰۱۳ به بعد، طبق قانون کانادا، انگشت‌نگاری برای متقاضیان  صدور ویزای کانادا الزامی شد. خوب است بدانید که تا قبل از انجام انگشت‌نگاری، درخواست صدور ویزای کانادا به جریان نمی‌افتد. وزیر مهاجرت کانادا برای بالابردن امنیت کانادا و وارد نشدن افراد با پاسپورت غیرقانونی و جلوگیری از کاهش ورود پناهندگان به این کشور، انگشت‌نگاری را جزء شرایط صدور ویزای کانادا قرار داده است.

به دلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران هموطنان عزیز به ناچار می بایست به یکی از دفاتر انگشت نگاری در کشور های همسایه سفر کنند.

به چند روش می توان برای ویزای کانادا اقدام کرد که در این بین درخواست انلاین ویزای کانادا یکی از مهمول ترین روش های موجود به حساب میاد.

برای مطالعه دقیق تر مراحل انگشت نگاری کانادا روی لینک زیر کلیک کنید!

نمونه ویزاهای صادر شده کانادا

برای مشاهده نمونه ویزاهای توریستی اخذ شده کانادا توسط مجموعه پیشرو مهاجر سعادت میتوانید روی لینک رو به رو بزنید...

ریجکت شدن ویزای کانادا

رد شدن درخواست ویزای کانادا یا اصطلاحا ریجکت ویزا، کابوس هر مسافری خواهد بود که برای آینده برنامه‌ها ریخته است. مشکل زمانی ناراحت کننده‌تر می‌شود که متقاضی برای ثبت درخواست و طی کردن مراحل آن چه از نظر مالی و چه از نظر زمان و انرژی هزینه‌های بسیاری متقبل شده باشد.

عواملی که در واقع موجب تردید افسر مهاجرت در خصوص انگیزه متقاضی از سفر به کانادا و یا بازگشت وی پس از پایان مهلت ویزا می‌شوند. مهمترین این عوامل عبارتند از:

 • تردید آفیسر سفارت درخصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدا پس از پایان مهلت ویزا
 • تردید درباره انگیزه و دلایل سفر به کانادا
 • ضعیف بودن سابقه سفرهای خارجی متقاضی (به‌ ویژه سفر به کشورهای حوزه شنگن)
 • کافی نبودن مدارک مالی و دارایی های متقاضی در کشور مبدا
 • پیوند‌های خانوادگی ضعیف متقاضی در کشور مبدا

تردید در هر یک از این موارد در کنار عواملی همچون و ضعیف اقامت در کشور مبدا، طول مدت اقامت در کانادا، وضعیت شغلی متقاضی در کشور محل اقامت و هرگونه سوء پیشینه در کانادا همگی از عواملی هستند که به راحتی موجب ریجکت ویزا کانادا خواهند شد. 

اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا

اتفاقی که نباید، رخ داده است. چه باید کرد؟ بر اساس قوانین تازه‌ای که سفارت کانادا برای ایرانیان مصوب کرده است، امکان اعتراض به ریجکت ویزا دیگر وجود ندارد و به این منظور باید یک درخواست جدید ثبت کنید.

این در حالی است که پیش از این شما امکان اعتراض به ریجکتی ویزای خود را داشتید. دلایل ریجکت ویزای کانادا و نحوه اعتراض به رد شدن ویزا مراحلی دارد که کارشناسان پیشرو مهاجر سعادت می‌توانند شما را در این مسیر همراهی کنند.

مشاوره ویزای کانادا چه کاربردی دارد؟

راهنمایی و مشاوره اخذ ویزای کانادا در مجموعه پیشرو مهاجر سعادت صورت میگیرد. چه از طریق تماس تلفنی با شماره ۴۵۴۲۱-۰۲۱ و چه از طریق مراجعه حضوری کارشناسان ویزا آماده پاسخگویی به شما هستند.

پروسه دریافت ویزا کانادا، روندی فنی، حساس و نیازمند دقت و تجربه بالا دارد. کوچکترین اشتباهی در پر کردن فرم های مختلف درخواست ویزای کانادا می‌تواند به راحتی موجب تردید افسر مهاجرت و در نتیجه ریجکت درخواست شما شود.

تمامی چک لیست‌ها و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا رو در بخش مدارک مورد نیاز مطالعه فرمایید!

سوالات متداول ویزای توریستی کانادا

مولتی به معنای ویزای چندبار ورود و سینگل به معنای ویزای یکبار ورود است.

خیر. انجام انگشت نگاری در کارگزاری ویزا ( درکشوری نظیر ترکیه) موردی الزامی است.

این زمان کاملا بستگی به نوع ویزای درخواستی دارد، اما در کمترین حالت بین ۲ تا ۳ ماه

بله. وجود این مدرک الزامی بوده و اثبات کننده توانایی کافی برای پوشش هزینه های سفر و اقامت در کانادا است.

این زمان نسبت به شرایط سفارت و متقاضی کاملا متغیر است، اما در حالت کلی ۱ تا ۳ ماه زمان می برد.

خیر، به استثنای ارسال مدارک سفر و پرداخت اینترنتی هزینه های ویزا، مرحله انگشت نگاری و عکس بیومتریک به صورت حضوری در کارگزاری خدمات ویزا انجام می شود.

بله می توان با استفاده از GCMS یا همان نت آفیسر به این مسئله رسیدگی کرد.

برای درخواست مجدد ویزا می توان بلافاصله اقدام کرد، اما در صورت ارسال اعتراض، بهتر است تا زمان دریافت پاسخ صبر کنید.

۵/۵