اقامت کانادا

نکات مهاجرت و کار در کانادا

نکات مهاجرت و کار در کانادا

سلام به دوستان و همراهان پیشرومهاجرسعادت، در این مطلب با برخی از نکات مهم و کاربردی درباره‌ی مهاجرت کاری و کار در کانادا (نحوه‌ی کاریابی) در خدمتتون هستیم، حتما این نکات رو با دقت مطالعه کنید.

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا (بروز شده)

در ابتدا مشاغل مورد نیاز کانادا را با دقت مشاهده کنید و ببینید شغل مورد نظرتان در کدام دسته قرار دارد سپس با بررسی نکات زیر و مشاوره‌هایی که کسب کردید،در مورد مهاجرت خودتون اقدام…

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

مشاغل واجد شرایط برنامه کارگر ماهر (Skilled Worker)
UPDATED

۱_ یک پنجم جمعیت کانادا خارجی هستند

اقامت کاری کانادا

 اول از همه ، مهم است بدانید که شما به عنوان یک مهاجر جدید در کانادا تنها نیستید! کانادا کشور مهاجران است. ۲۱.۹٪ از افرادی که در کانادا زندگی و کار می کنند در این کشور به دنیا نیامده اند و جزو اقلیت های این کشورند. این تعداد در مراکز شهری حتی بیشتر است. به طور کلی ، کانادا یک کشور با فرهنگی باز است که از مهاجران جدید و فرهنگ های گوناگون تجلیل می کند. به ویژه شهرهای بزرگ کانادا چند فرهنگی اند و تعداد بسیار زیادی از مهاجران را به خود جذب می کنند. به عنوان مثال ، بیش از ۵۰٪ از ساکنان تورنتو و ونکوور غیر بومی شناسایی شده اند. تورنتو به عنوان “چند فرهنگی ترین شهر جهان” شناخته شده است و بیش از ۲۰۰ گروه فرهنگی بی نظیر در این شهر ساکن هستند.

اقامت کاری کانادا

 برای آمدن به کانادا لزوماً نیازی به اشتغال ندارید. سیستم مهاجرت اکسپرس اینتری کانادا مبتنی بر امتیاز است و داشتن یک پیشنهاد شغلی ، امتیاز خوبی را به شما اعطا می کند. هر چه امتیاز بیشتری به شما تعلق بگیرد ، احتمال دعوت از شما برای مهاجرت به این کشور زیادتر است. از جمله موارد دیگر سن ، تحصیلات ، تجربه کار و دانش انگلیسی یا فرانسوی امتیاز کسب می کنید. ۵۷٪ از کل مهاجران کانادایی به عنوان کارگر ماهر یا مهاجران طبقه تجاری تحت این سیستم امتیاز ورود می گیرند. اکثریت قریب به اتفاق مهاجران باقیمانده به عنوان پناهنده به کانادا می آیند یا به خانواده ای که قبلاً در کانادا زندگی می کنند پیوستند. در کل کانادا نسبت به هر کشور توسعه یافته دیگری از مهاجران بیشتر استقبال می کند ، درمجموع حدود  ۳۰۰۰۰۰ نفر در سال

۳_ اگر یک کارگر ماهر باشید می توانید سریع تر مهاجرت کنید...

اقامت کاری کانادا

 Express Entry برنامه مهاجرت کارگران ماهر در کانادا است. هدف این برنامه پردازش امور مهاجران جدید در مدت ۶ ماه یا کمتر است. قبل از پر کردن پروفایلتان در سیستم ، تعیین کنید که آیا واجد شرایط یکی از برنامه های فدرال برای این روش هستید یا خیر. اگر واجد شرایط باشید ، پیش بروید و مشخصات خود را تکمیل کنید و هزینه های مربوط را بپردازید. این اولین قدم برای مهاجرت به کانادا است! به خاطر داشته باشید که برای تکمیل پروفایلتان ، شما همچنین باید برای برگزاری آزمون زبان آمادگی لازم را داشته باشید و اعتبار و تجربه تحصیلات خود را ارزیابی کنید. بعد از اتمام این مراحل ، پروفایل شما ارزیابی می شود و شما در فهرست ورودی نامزدها قرار می گیرید. این به معنای آن نیست که از شما دعوت می شود که مقیم دائمی شوید. هرچه نمره ورود شما بیشتر باشد ، شانس شما برای دعوت بهتر است. در این شرایط به شما توصیه می شود از طریق جاب بانک ، پلتفرم رسمی تطبیق شغلی کانادا به دنبال شغل مورد نظر باشید.

اولین مرحله برای شهروندی کانادا برای اکثر مهاجران جدید اخذ اقامت دائم است. دارندگان اقامت دائم بسیاری از مزایا و حقوق اجتماعی مانند کانادایی ها از جمله خدمات بهداشتی و درمانی استانی را تحت منشور حقوق و آزادیهای کانادا دریافت کنند. اگر تحت برنامه کارگران ماهر Express Entry در کانادا پذیرفته شده باشید ، به طور خودکار اقامت دائمی اعطا می کنید. پناهندگان ، دانشجویان و سایر کارگران موقت یا خارجی که به عنوان کارگر ماهر تحت برنامه Express Entry وارد کشور نشدند ، باید قبل از درخواست شهروندی ، برای اقامت دائم درخواست کنند. برای شهروندان کانادا، شما باید حداقل ۱.۰۹۵ روز(۳ سال) از ۵ سال گذشته در کانادا زندگی کرده باشید و آزمون زبان و شهروندی را پشت سر بگذارید. شهروندان کانادایی حقوق دیگری را که دارندگان اقامت دائمی از آن برخوردار نیستند ، مانند حق رأی دادن و تأسیس و اداره دفترکاری ، مسافرت با گذرنامه کانادایی ، مشاغل دولتی که نیاز به تابعیت دارند را دارا هستند.

۵_ حقوق و دستمزد متناسب خود را درخواست کنید

اقامت کاری کانادا

مهم است که از انتظارات حقوق و دستمزد خود آگاه باشید در عین این که در کانادا تازه وارد هستید.متناسب با سطح تجربه خود در مورد میزان نرخ پرداخت برای کسی که در شغل شماست ، زودتر تحقیق کنید. اگر به عنوان کارگر ماهر وارد کانادا شوید ، تجربه کاری و تحصیلات شما برای تعیین معادل کانادا ارزیابی می شود. از آن اطلاعات به عنوان پایه ای برای آنچه باید به شما پرداخت شود استفاده کنید. اگر در مشاغل صنعتی کار می کنید ، همیشه از حداقل دستمزد در استان خود آگاه باشید و از پرداخت عادلانه اطمینان حاصل کنید. حداقل دستمزد در کانادا بسته به جایی که شما زندگی می کنید از ۱۱ دلار تا ۱۴ دلار متغیر است. اگر مطمئن نیستید که برای چکاری چقدر حقوق می خواهید ، از کارشناسان ما یعنی پیشرو مهاجر سعادت کمک بگیرید و از تجربیات ما بهره ببرید.

۶_ یک رزومه کاری به سبک کانادایی ایجاد کنید

مهاجرت کاری کانادا

اگر به دنبال کار در کانادا هستید ، مهم است که رزومه خود را به روز کنید تا با سبک منطقه ای مطابقت داشته باشد. این به شما کمک می کند تا بهترین فرصت برای یافتن شغل عالی را داشته باشید. رزومه های سبک کانادایی (که گاهی اوقات CV هم در کبک نامیده می شوند) تمایل به ترتیب زمانی معکوس دارند ، به این معنی که جدیدترین تجربه شما ابتدا ظاهر می شود. بخش های اصلی که باید بگنجانید (به ترتیب) نام و اطلاعات تماس شما ، خلاصه حرفه ای ، سابقه کار و و تحصیلات آموزش عالی است. شما همچنین می توانید یک با عنوان بخش مهارت ها (skills) را نیز اضافه کنید ، این مورد در اکثر رزومه ها الزامی نیست اما امکان یافتن شغل را بیشتر میکند.

اگر هنور در نوشتن رزومه‌ی خود مشکل دارین میتونین از اینجا کلی نکته و ترفند رزومه نویسی رو یاد بگیرید…

به این مطلب امتیاز دهید...
۵/۵

نظرات شما...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *