اقامت اقامت کانادا

اکسپرس اینتری کشور کانادا

اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری کانادا یکی از سیستم های امتیازی در این کشور می باشد که در صورت داشتن شرایط لازم و کسب امتیازات مورد نظر، در همان بدو ورود میتوان اقامت دائم را دریافت کرد چند سال پس از زندگی و کار در این کشور می توان نسبت به دریافت تابعیت کانادا اقدام کرد.در این روش شما به عنوان یک نیروی کار ماهر چندین گزینه مختلف را برای مهاجرت کاری به کانادا پیش رو دارید.افرادی که در اکسپرس اینتری کانادا امتیاز کافی را بدست می آورند،  با تشخیص و صلاحدید دولت کانادا می توانند در بدو ورود خود به کانادا، اقامت دائم دریافت کنند و به راحتی در این کشور مشغول به کار و تحصیل شوند و از تمامی حقوق شهروندی به جز حق رأی برخوردار شوند همچنین فرزندان این افراد نیز می توانند در مدارس دولتی کانادا به طور رایگان مشغول به تحصیل شوند.
دارندگان اقامت دائم کانادا با ۳ سال زندگی و حضور در کانادا درمدت زمان ۵ سال ، آشنایی با فرهنگ کانادایی و نشان دادن شرایط مناسب زبان می توانند برای دریافت پاسپورت کشور کانادا اقدام نمایند.
با پیشرو مهاجر سعادت همراه باشید تا با اکسپرس اینتری کانادا و روش های آن  بیشتر آشنا شوید .

روش های اکسپرس اینتری کانادا

 به صورت کلی اکسپرس اینتری کانادا سه روش دارد که این سه روش عبارتند از:

  • برنامه ایالتی اسکیل ورکر (Federal Skilled Worker Program)
  • برنامه ایالتی اسکیل ترید(Federal Skilled Trades Program)
  • افراد با تجربه کانادایی (Canadian Experience Class)
اکسپرس اینتری کشور کانادا (۱)

برنامه ایالتی اسکیل ورکر

دولت کانادا در قالب برنامه‌ای تحت عنوان اسکیل ورکر یا نیروی کار ماهر اقدام به پذیرش مهاجرانی می‌کند که در عناوین شغلی مورد نیاز کشور کانادا دارای مهارت باشند.این روش مهاجرتی که اصلی ترین و مهمترین روش اقامتی کانادا می باشد تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا قرار دارد. در این روش به دلیل آنکه سابقه کار در کانادا جزو ملزومات اصلی آن نمی باشد، شهروندان کشورهای دیگر می‌توانند با اثبات مهارت خود در قالب برنامه اسکیل ورکر به عنوان یک نیروی کار ماهر مجوز اقامت در کانادا را گرفته و در استان موردنظر خود ساکن شوند. در این روش اقامتی، تمامی شغل های لیست ۰، A و B در زیر مجموعه مشاغل NOC قرار داشته و فرد بدون داشتن سابقه کار در کانادا  و  با داشتن برخی شرایط مانند تحصیلات ، سطح زبان ، سن و … برای این روش اقدام کند.

مراحل درخواست برای برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا

 

  • ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری
  • بررسی امتیازات متقاضیان
  • ارسال دعوت‌نامه برای افراد واجد شرایط
اکسپرس اینتری کشور کانادا

برنامه ایالتی اسکیل ترید

برنامه اسکیل ترید یکی ازروش های اخذ اقامت  اکسپرس اینتری کانادا می باشد که در صورت داشتن شرایط آن می توان از همان ابتدا به اقامت دائم کانادا دست یافت. در روش اسکیل ترید نیاز به مدرک تحصیلی نمی باشد ولی متقاضی باید حداقل یک پیشنهاد شغلی یک ساله در یکی از شغل های مورد نظر این برنامه از نهاد های مورد قبول کانادا داشته باشد. لیست مشاغل مورد نیاز این برنامه مهاجرتی در سایت مهاجرت کانادا به صورت کامل ارائه شده است.

افراد با تجربه کانادایی

این برنامه اقامتی تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا مربوط به متقاضیانی می باشد که دارای تجربه کار در کانادا بوده و می خواهند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. از اصلی ترین شرایط این برنامه داشتن حداقل ۱ سال سابقه کار در کانادا به صورت تمام وقت و یا معادل آن به صورت پاره وقت در ۳ سال گذشته می باشد. در این روش نیز مانند تمامی برنامه های زیر مجموعه اکسپرس اینتری کانادا سطح زبان در انتخاب فرد می تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

 

نظرات شما...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *