آیلتس چیست؟

آیلتس چیست؟

آیلتس مخفف کلمه system International English Language Testing است که  یک آزمون بین المللی ِ سنجش تسلط بر زبان انگلیسی است ،  برای افرادی که قصد زندگی یا کار در کشورهای انگلیس زبان را دارند. اگر متقاضی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را داشته باشد می بایست در آزمون آکادمیک و اگر برای مهاجرت بخواهد اقدام کند باید در آزمون جنرال شرکت نماید تفاوت این دو در بخش reading و writing  میباشد. مدرک آیلتس از سوی تعداد بسیار زیادی از دانشگاه ها و کارفرمایان بین الملی پذیرفته  می شوداز جمله: استرالیا، کانادا، انگلستان ،آمریکا و… بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل و مهاجرت به کشورهای ذکر شده را دارید باید در این آزمون شرکت کنید. برای مطالعه ادامه مطلب با پیشرو مهاجر سعادت همراه باشید…

آزمون آیلتس

این آزمون در ۴ بخش صحبت کردن   (speaking) ، گوش کردن (listening) ، خواندن (reading) و نوشتن (writing) برگزارمیشود که نمره های هر مهارت از ۱ تا ۹ میباشد.دانشگاه های معتبر معمولاً نمره ای بین ۶ تا ۷ را قبول می کنند. آزمون آیلتس توسط متخصصین آزمون های زبان  در سراسر جهان طراحی میشود.

آزمون آیلتس در دو مرحله برگزار می گردد:

  • مرحله اول آزمون آیلتس ، بخش کتبی آزمون است که مدت ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه است. در آزمون کتبی، مهارت های شنیداری، نوشتاری و خواندن  مورد ارزیابی قرار می گیرد.
  • مرحله دوم آزمون آیلتس، مرحله گفتاری است. در این بخش مهارت صحبت کردن شما به زبان انگلیسی سنجیده میشود. همچنین بخش های مختلف آزمون نیز شامل شنیداری، خواندن و نوشتاری همگی دریک روز برگزار خواهد شد. آزمون مصاحبه نیز به فاصله یک هفته قبل یا بعد از آزمون کتبی انجام می شود.
  • Listening : دارای ۴ بخش، ۴۰ سوال و ۳۰ دقیقه زمان
  • Reading : دارای ۳ بخش، ۴۰ سوال، ۶۰ دقیقه زمان
  • Writing : دارای ۲ بخش نوشتاری، ۶۰ دقیقه زمان
  • Speaking  : مصاحبه و ۱۵ دقیقه زمان
آیلتس

مراکز برگزاری آزمون آیلتس

آیلتس در مراکز معتبر این آزمون که در سرتاسر جهان وجود دارند، گرفته می شود. در حال حاضر بیش از ۵۰۰ مرکز در ۱۲۰ کشور جهان برای انجام این آزمون وجود دارد. متقاضی می تواند با مراجعه به وب سایت رسمی آزمون آیلتس مراکزمعتبر مربوطه به کشور و شهر خود را بیابد.

نظرات شما...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *